moze li kineticki drmati?

moze li kineticki drmati?

u druga mi na autu se cuje kineticki,znaci kad ide vise od 50-60 onda drma,ali samo kad stisne gas,a kad ga pusti niz neko brdo 80-90 onda nista,dali je do kinetickog ili do necega drugog?
 
Član
Kineticki mozes najlakse ispitati tako sto stanes u mjestu smotas puni npr. u lijevo i onda krenes i drzis smotano i onda on mora kuckati ako je otisao (pogotovo ako malo startnije krenes), i tako uradis i u drugu stranu i tako ces znati tacno koji je. Ali neko mora stojati pored jednog tocka pa pored drugog da bi tacno znao koji je otisao :icon_smile:
A to sto kazes drma? jel trese? lupka? nije mi bas jasno to tvoje drma :)
 
Član
to ti je 90% unutrasnji zglob do mjenjaca nemoze vanjski da trese. ;) a to sto se cuje vanjski mozda je i on slab
 
Ma nije to do guma,jer pustim ga niz brdo 100 ne drma nista,a recimo kad ubacim u brzinu i stisnem gas drma lijeva strana,znaci da je nesto do prenosa.,ja misliim sto kaze scorpio da je to zglob mozda...
 
Član
Vanjski zglob ne moze tresti jer ako trese kad bi smotao vjeruj raspao bi se i ostao bi tu gdje si :) a moze biti unutarnji zglob kako kolega rece pa kad treba prenijeti malo vecu silu pocne skakutati poluosovina.
A de ti reci uopste koje je auto u pitanju i koji motor???
 
Član
Kineticki 99%
Iste sam siptome imao na feliciji, trese i to dobro, volan drzao sa obje ruke na 50,60...
To je skroz pri kraju kineticki, kod mene je ubrzo nakon tih siptoma rasuo se te nisam mogao voziti dok nisam nabavio drugi. Kad se rasuo sve radi ali auto nije mrdalo smjesta, mijenjam brzine a auto u mjestu, cirkus.:)
Savjetujem da ga mijenja na vrijeme dok ga nije ostavio u putu.
 
Član
Kod mene je prvo počelo lupkati pri skretanju i davanju gasa, pola godine nakon toga je počelo stalno lupkati...Tada sam stavio novu poluosovinu;)
 
Član
Unutrasnji zglob ... neki dan mijenjao, identicni simptomi bili, a ako se cuje i kuckanje spremi se i vanjski da mijenjas, mada moze kuckati i unutrasnji, ako je skroz otisao (tako je bilo kod mene)
 
Član
mtopic je napisao(la):
Unutrasnji zglob ... neki dan mijenjao, identicni simptomi bili, a ako se cuje i kuckanje spremi se i vanjski da mijenjas, mada moze kuckati i unutrasnji, ako je skroz otisao (tako je bilo kod mene)

Tako nekako unutarnji je prije nego valjski, jer vanjski se ne cujue na pravcu, vec samo kad smotas, jer mu je tada optercenje na gulice.... A otidi ti kod majstora, pa nek on vidi sta je, da nebi bacao pare bezze...
 
Top