moze closed

moze closed

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Kompresor klime !!!

Provjeri jel imas plina u sistemu iako si dopunio, moguce da pusta.

Ako nemas plina nece ti se kompresor upaliti
 
Član
RE: Kompresor klime !!!

GOLFVR6 je napisao(la):
Provjeri jel imas plina u sistemu iako si dopunio, moguce da pusta.

Ako nemas plina nece ti se kompresor upaliti

Totalno netočno.... jučer sam bio na punjenju klime za svoje vozilo unutra je bilo 170grama a potrebno je 750g za moj model, sve je radilo perfektno i kompresor i sustav samo što nije hladilo. 6 godina nije bio na punjenju klime...
Evo podataka sa računu:

Isisavanje :
g. 170 Hladivo
ml. 7 ulje

Vakumiranje:
min. 20
mb. 1

Punjenje ulja:
ml. 17

Punjenje UV:
ml. 5

Punjenje A/C:
g. 775

ASC 1000
Waeco Int. GmbH

Dakle radilo perfektno sve no nije hladilo.... tako da sumljam da u tebe neželi kompresor raditi ako nema smjese dovoljno... mislim da je kompresor...
 
Član
RE: Kompresor klime !!!

BaXRS4


Rekao sam AKO NEMA PLINA da nece upaliti a ne ako fali, ubuduce malo bolje citati pa onda pametovati. Sustavi znaju pustati "pomalo" al dovoljno da preko zime ispusti SVE. A 100% ti nece kompresor upaliti kad nema freona
 
Član
RE: Kompresor klime !!!

GOLFVR6 je napisao(la):
BaXRS4


Rekao sam AKO NEMA PLINA da nece upaliti a ne ako fali, ubuduce malo bolje citati pa onda pametovati. Sustavi znaju pustati "pomalo" al dovoljno da preko zime ispusti SVE. A 100% ti nece kompresor upaliti kad nema freona

Nisam pokušavao pametovat već pomoći, a nije mi jasno kako bilo koji A/C sustav može 100% ostati bez smjese, osim ako nije udaren il što slično....??!!
 
Član
RE: Kompresor klime !!!

Pamatovanje je kad nekom kazes da iznosi neistine a neznas kako sustav funkcionira!

Vec sam napisao kako, dovoljno je da pomalo pusta freon al zima je duga i ispusti ga cjelog. A kad freona nema nece kompresor upaliti, znam sta govorim jer govorim iz vlastitog iskustva.

I ja sam pokusao pomoci, nisam rekao da nije do kompresora, sve je moguce al sam savjetovao da krene od bezbolnijeg (jeftinijeg) nacina provjere "kvara"
 
Član
RE: Kompresor klime !!!

Dobro kolega kaze, ako nema plina kompresor se nece pokrenuti... e sad jeli to isto i kada zafali ne znam..
Cudno mi da je riknuo ako si nedavno mijenjao sastav, jer po toj logici imao je podmazivanje i sve je trebalo biti OK. Meni prije ide da ti je pustio plin i da nece da upali, prvo to provjeri..
 
Član
RE: Kompresor klime !!!

Kod mog buraza na Astri G je riknula spulna od saltera klime i isto nije htjela radit. Neki dan je promjenio i sad je sve ok.
 
Član
RE: Kompresor klime !!!

prvo ce ti za ovaj problem majstor reci da nema freona a onda ces sigurno jedno tri puta napuniti sistem i svaki put platiti cca 100 KM a onda ce skontat da negdje curi nego ti vidi da ti provjeri freon i ako ga ima u sistemu onda čačkaj kompresor
cisto sugestija da te ne vozaju
 
Član
RE: Kompresor klime !!!

Koliko sam skontao radi se o Astri G.Fabricki feler tj. mana im je hladnjak klime.
Svaka Astra pusta na istom mjestu.Na hladnjak se montira ventilator sa nosacom i ispod tog nosaca se talozi prljavstina.Tacno na sredini motora hladnjak korozira i istruhne.Ako ti pusti ubrzo i neizdrzi ovo ljeto znas do cega je.Cim se skine ventilator vidi se gdje pusta jer hladnjak bude zelen i mastan na tom mjestu.Nazalost varenje nepomaze jer se stalno otvaraju nove rupe prilikom varenja.
Mimo toga Opel je poznat po tome sto se svake sezone mora dopunjavati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top