motor ?

motor ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
da jos nesto u federaciji netraba broj motora a u RS treba pa neznam sad otkud si ako si iz federacije onda bi trebalo da bude lakse.
 
Član
Traze broj i u federaciji, samo u nekim kantonima ne upisuju u saobracajnu. Srednjobosanski, Hercegovacko-Neretvanski znam da ne upisuju
 
Član
zdravko je napisao(la):
meni broj motora je zalipljen na poklopcu od zupcastog remena i prilikom pranja on otpadne sta da se onda ubijem ili da bacim auto
Imas ti prijatelju i ukucan broj motora na bloku a ne samo naljepnicu!!!
 
Naj jeftinija varijanta da taj svoj broj motora ukucaš u svoju saobračjanu(LEGALNO) je ovako:
Nađeš nekoga ko živi npr u Vitezu SBK i taj prevede auto na svoje ime i kad dobije saobračajnu nema broja motora, onda isti ili drugi dan ili bilo kad opet prevedeš auto na svoje ime i tada ideš na tehnički gdje ti ljudi očitaju broj sa tvog motora i ukuca ti se taj broj.Neznam odakle si ali lako rješenje.
Provjereno funkcioniše 300% 5 puta sam već tako radio.Pošto mi je blizu mene to izlazilo u prosjeku 200KM sa svim troškovima
 
Član
zenicafreak je napisao(la):
Naj jeftinija varijanta da taj svoj broj motora ukucaš u svoju saobračjanu(LEGALNO) je ovako:
Nađeš nekoga ko živi npr u Vitezu SBK i taj prevede auto na svoje ime i kad dobije saobračajnu nema broja motora, onda isti ili drugi dan ili bilo kad opet prevedeš auto na svoje ime i tada ideš na tehnički gdje ti ljudi očitaju broj sa tvog motora i ukuca ti se taj broj.Neznam odakle si ali lako rješenje.
Provjereno funkcioniše 300% 5 puta sam već tako radio.Pošto mi je blizu mene to izlazilo u prosjeku 200KM sa svim troškovima

I meni je tako nesto naumpalo,valjda nije previse komplikovano to raditi?
Moje auto je dole iz Hercegovine i nisam imao broj motora,mogao sam ubaciti sta sam htio,i onda samo odes na atest koji je pravo jeftin i uneses broj motora u saobracajnu
 
Član
zenicafreak je napisao(la):
Naj jeftinija varijanta da taj svoj broj motora ukucaš u svoju saobračjanu(LEGALNO) je ovako:
Nađeš nekoga ko živi npr u Vitezu SBK i taj prevede auto na svoje ime i kad dobije saobračajnu nema broja motora, onda isti ili drugi dan ili bilo kad opet prevedeš auto na svoje ime i tada ideš na tehnički gdje ti ljudi očitaju broj sa tvog motora i ukuca ti se taj broj.Neznam odakle si ali lako rješenje.
Provjereno funkcioniše 300% 5 puta sam već tako radio.Pošto mi je blizu mene to izlazilo u prosjeku 200KM sa svim troškovima

A sta ako ubacim benzinca recimo umjesto dizela? Sta onda na tehnickom kad vide drugaciji motor od onog koji pise u saobracajnoj?
 
onda je problem i neće na tehničkom dati potvrdu o broju motora.Ovo samo pali kada je isti motor, a ne sad neka modifikacija dizel/benz ili obrnuto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top