motor ?

motor ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dakle u saobracajnoj je jedan broj motora,a u autu drugi broj,zanima me moze li se ikako ukucati broj iz auta u saobracajnu i moze li policija zezati zbog ovoga,
 
Član
Koliko ja znam, (a ne znam puno o tome), trebao bi u policiji zatraziti zamjenu motora, da taj motor u njemu legalizujes, moras ici na tehnicki i jos neke gluposti, da ti se u saobracajnoj promjeni broj motora... A sto se tice registracije ne bi trebalo biti problema, ja jos ne znam nikoga kome su pregledali broj motora i sasije na tehnickom...
 
Član
Na Fiatu, pogotovo Tipu je broj motora ionako zavucen, na tehnickom vecinom ni ne znaju gdje je, a da bi legalizovao to, moras imati papire od tog motora u autu, traziti atest itd. bilo je par tema o tome, pa potrazi
 
Član
ma nije u fiatu nego u drugom autu kupio drug pa mora da reg u julu,a raspitao sam se trebaju papiri od novog motora i to je to
 
Član
Astra je napisao(la):
ako te uhvate,a to nisi prijavio,to je krivicno djelo i za to se ide u zatvor

Ma ne ide, al te kosta da bolje ne znas koliko. Fino ti uzmu auto, odvuku u ovlasteni, gdje ti nevidjeno masno naplate vadjenje tog ilegalnog motora, i onda dobijas auto nazad. Plus kaznu, plus racun itd ;)
 
Član
Lakse ti je naci drugi motor sa papirima i ubaciti, pa onda uradis Atest i miran nego se jebavati sa policijom.
 
Astra je napisao(la):
ako te uhvate,a to nisi prijavio,to je krivicno djelo i za to se ide u zatvor

ahahahhah ja vozo auto prije ovog prekucan ocam i cak sam isao gdje god sam pozelio preko granice na more itd hahahhaha pusti price ubaci sta os ba i vozi ko jebe pajkane hahahahha
 
CoA_987 je napisao(la):
dakle u saobracajnoj je jedan broj motora,a u autu drugi broj,zanima me moze li se ikako ukucati broj iz auta u saobracajnu i moze li policija zezati zbog ovoga,

malo ko gleda taj broj,al ako hoces da to bude uredno treba ti samo racun majstora koji ti je to radio s potpisom njegovim naravno,i 200KM za atest.znam jer sam ja to sebi radio,drugi motor ubacio
 
Član
zdravko je napisao(la):
bitan je broj sasije a ostalo niko ni negleda sta ako ti je zguljen br motora samo gas jarane

u zenici,bmw e36,nije bio tacan broj motora i zaplijenjen,vracena sasija
nije imao momak nikakvih papira od motora,tako da nije mogao prijavit
 
Član
meni broj motora je zalipljen na poklopcu od zupcastog remena i prilikom pranja on otpadne sta da se onda ubijem ili da bacim auto
 
Član
Ako to hoces da legalizujes moras prvo imati papire od toga motora i eventualno ga ocariniti,onda moras uraditi atest i to upisati u saobracajnu.Do ove godine to je bilo prolicno jednostavno ali on 2007 postoji posebna komisija na Masinskom fakultetu BanjaLuka koja radi kontrolu i atest za motor i to sad prilicno komplikuje stvari,do sada je bilo dovoljno da servis izda racun za zamjenu motor,osiguranje udari atest,odneses to u Doboj i dobijes potvrdu o motoru i onda sve odneses u SUP i dobijes novu saobracajnu.Sad vise nemoze tako jer mora ova komisija za fakulteta da uradi svoje i sad je prilican problem da se to zavrsi bez daodatnih troskova izlaska komije.Bar je ovako u Republici Srpskoj,za Federaciju nisam siguran ali pretpostavljam da je slicno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top