Motor preko granice?

Motor preko granice?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zanima me kako preko granice(u Hrvatsku) prebaciti motor. Jel jeftinije preko neke brze poste(ako se tim uopste bave) ili da nadjem kombi i sam odvezem. Hoce li me sta peglati preko granice. Jel trebam imati kakve papire kod sebe, hoce li biti lakse da i kupac bude uz mene na granici itd. Jel ima ko kakvog iskustva oko ovoga?
 
moras imat dokaz o porjeklu motora, neki racun s brojem tog motora ili tako nesto, mozda ti moze proc i saobracajna s tim brojem motora al ako nije na tvoje ime saobracajna onda da imas kupoprodajni ugovor. Kao da si ti kupio cjelo auto al eto izvadio motor.
 
Član
Znaci samo napraviti kupoprodajni ugovor na ime kupca jer imam saobracajnu, a i za svaki slucaj uraditi i racun, kao dokaz da je placen motor. To ce omoguciti normalan prelaz preko granice?
 
Član
Mora postojati kupoprodajni ugovor izmedju tebe i toga ko kupuje motor i to on treba da vozi preko granice, ili bar da bude prisutan. I morate imati dokaz o porijeklu motora, tj. broj sasije auta iz kojeg je izvadjen motor (saobracajna dozvola ili ovjerena kopija iste)
Ja sam skoro kupovao motor u Hrvatskoj i raspitivao se kako da to prebacim i to mi je sve trebalo, onda ide redovan carinski postupak, ali to je na kupcu da zavrsava ...
 
Član
Hvala momci, danas sam provjerio sa jos jednim momkom koji se ovim bavi i potvrdio mi je to da treba ugovor i saobracajna(ili kopija), pa onda na carinu.

Moze lock, idem za vikend ovo rijesiti. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top