motor iz delfina u golfa

motor iz delfina u golfa

Član
Imam kompletnog ispravnog švabu passata delfina 1996g 1.8 sa karburatorom mjenjač 5 brzina na sajle ide šaltung, dalje imam golfa kao svakodnevno vozilo 1988 godište 1.8 karburatoraš sa vjerovali ili ne 4 brzine motor mu nije više najsjajniji ali daleko od toga da ne valja znači služi dobro ali mi mjenjač opasno pi=i po živcima,
stari je mehaničar ja sam u radionici od svoje šeste godine tako da valjda znam šta radim nisam imao vremena da premjeravam ali pitam da li je neko radio nešto slično kako je prošlo naime

hoću da đuture na golfa prebacim i motor i mjenjač i servo letvu kao i prednji most od passata normalno stavio bi nazad golfove lafete jer je passat valjda širi koliko sam uspio da snimim kod njega isto ide sajla za kilometar sat sada komplikacije nastaju sa prebacivanjem hidrauličnog kvačila i prebacivanjem pumpe goriva da li se ta pumpa sa passata može ubaciti na golfa bez većih prepravki ,

u suštini to bi na kraju ispao golf gt kakav je bio u seriji ali sa "prefinjenim" mjenjačem

znači mehaniku mi nije problem složiti i oko struje bi se snašao jednostavno me zanima da li je već neko radio da ne gubim suviše vremena na izučavanje nekih izučenih poslova

na kraju kao kruna na projekt bi išlo prebacivanje abs-a :D ali otom potom


najviše me muči da li može stati ona kutija od šaltunga u rupu na golfu i pumpa jer ne znam kakva je

razlog nedostatka vremena je jer sam student a oba auta su trenutno na 80 km od mene

moderatore bih molio da temu prebace na neku adekvatnu lokaciju jer ja nisam uspio naći takvu uzdravlje!!!!
 
sve se moze odradit, ja sam prebacio motor 1.9TDI, mjenjac na sajle od golfa mk3 u mk2, ali sam hidraulicno kvacilo prabacio sa passata b3 jer pase na saraf na golfa
valjda je kvacilo i u DELFINA isto ko u B3 ili TRICE
 
Član
zamolio bih te za koju sliku kvačila i mjenjača odnosno link ka temi puno bi mi značilo:icon_smile:
 
ToMoS je napisao(la):
zamolio bih te za koju sliku kvačila i mjenjača odnosno link ka temi puno bi mi značilo:icon_smile:

mogu ti pokazat slike kako je ispod haube a ne bi sad rasklapo pola table :D:D
uglavnom pase sve na saraf, pa ako ti je stari mehanicar znao bi to valjda odradit
 
Član
:lol: normalno da ne treba da da raskopavaš auto

skupljam informacije normalno da zna odraditi negi nismo se susretali sa takvim preradama na vw :123:
 
Sto se tice naknadne ugradnje ABS-a, to nikad nece biti isto kao sto bi fabrika slozila... uvijek ce nesto zajebavati vjeruj mi... bolje ti dovedi u perfekciju te kocnice i bices vise nego zadovoljan ;)
 
Član
Kočnice su u perfektnom stanju tako da :cool:

to je samo ideja ali ovo sa motorom i mjenjačem treba ići u realizaciju
 
Top