Motor godine

Motor godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
6,7 i 8 maja u Stuttgartu se odrzava engineExpo 2008 odnosno izbor motora godine za 2008 .Proslogodisnji pobjednik,BMW (sa motorom 3 litrenim twin turbom 335l) ove godine ucestvuje sa dva modela motora.....Nominirani su sljedeci motori


Lancer evolution X 2.0 turbomotor

mivec_turbo1.thumbnail.jpg


Nissan GTR 3.8 V6 twinturbo

action.php


Subaru 2.0 boxer turbodiesel

subaru_boxer_diesel.jpg


BMW 123d 2.0 twinturbodiesel

bmw_2liter_twinturbodiesel_1.jpg


M3 4.0 V8

070322004.jpg


RS6 5.0 V10

audi-rs6-avant-4.jpg


Fiat 1.4 T-jet

F_Bravo_eng.jpg


Volvo 3.0 V6 turbo

volvo-t5-engine-illu.jpg


ZR1 6.2 V8

first-images-of-the-ls9-v8-engine-that-will-power-the-2009-zr1-corvette.jpg




Ne znam ja tipujem opet na V8 Bmw-,mada mi se cini da ce i audi daleko dogurati,a o Subaru-ovom motoru da ne govorim,cak bi on mogao biti ispred BMW-ovog
 
Član
Mislim da je Subaru napravio revoluciju sa ovim boxer diesel motorom ali cemo opet vidjeti!
 
Član
ma vala nije tu nikakva revolucija za Subaru-a...to im je prvi put da diesel naprave...a to sto je boxer i nije cudno...samo uzima manje prostora...
 
agrada "International engine of the Year" je četvrti put zaredom otišla u bavarske ruke. Ovogodišnji ukupni pobjednik je BMW-ov 3,0-litreni bi-turbo redni 6-cilindrični motor. Imena ostalih pobjednika su...
Međunarodni žiri sastavljen od 65 članova, uglavnom automobilističkih novinara je i ove godine odlučio kako je Best Engine of the Year, odnosno najbolji motor na svijetu proizvod BMW-a. Tako je već četiri godine zaredom. Već spomenuti 3.0 bi-turbo su u izboru za Motor godine slijedila dva volkswagenova motora. Konkretnije, drugo mjesto je osvojio 1,4-litreni TSI, a treći je 2,0-litreni FSI motor. Nakon njih dakle na četvrtom, petom i šestom mjestu ponovno BMW ili točnije 4,0-litreni V8, 1,6-litreni turbo (razvijen u suradnji s PSA Peugeot Citroënom) te 5,0-litreni M V10 motor.

Imena pobjednika u ostalim kategorijama kao što su Best New Engine (najbolji novi motor), Best Performance Engine (motor s najboljim performansama), Best Fuel Economy (najekonomičniji motor) te pobjednike po ostalim kategorijama, ovisnim o obujmu motora, možete saznati u nastavku.

Rezultati izbora International Engine of the Year 2008:

Dobitnici u najznačajnijim kategorijama:
• Najbolji motor - Best engine: BMW 3.0 bi-turbo (135, 335, X6)
• Motor s najboljim performansama - Best performance engine: Porsche 3.6 Turbo (911 Turbo, 911 GT2)
• Najekonomičniji motor - Best fuel economy/alternative: Toyota 1.5 Hybrid Synergy drive (Prius)
• Najbolji novi motor - Best New Engine of 2008: BMW 2.0 Diesel bi-turbo (123d)

Dobitnici u ostalim kategorijama:
• Ispod 1.0-litre: Toyota 1.0 (Aygo, Yaris, Peugeot 107, Citroën C1, Subaru Justy)
• Između 1.0 - 1.4-litre: Volkswagen 1.4 TSI Twincharger (Golf, Touran, Tiguan, Jetta)
• Između 1.4 - 1.8L: BMW-PSA 1.6 Turbo (MINI, Cooper S, Clubman, Peugeot 207, 308)
• Između 1.8 - 2.0L: Volkswagen/Audi 2.0 Turbo (A3, A4 Cabrio, A6, TT, Eos, Jetta, Golf GTi, Seat Altea, Leon, Skoda Octavia)
• Između 2.0 - 2.5L: Subaru 2.5-litre Turbo (Forester, Impreza, Outback, Legacy)
• Između 2.5 - 3.0L: BMW 3.0 bi-turbo (135, 335i, X6)
• Između 3.0 - 4.0L: BMW 4-litre V8 (M3)
• Iznad 4.0-litre: BMW 5.0L V10 (M5, M6)

01.jpg
 
Član
Pa ko ce drugi...zna se, BMW...svaka im cast...samo ja sam konto da ce pobijedit 4.0 V8, a ne ovaj, al eto, sta god dobro je, bitan je proizvodjac...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
Pa ko ce drugi...zna se, BMW...svaka im cast...samo ja sam konto da ce pobijedit 4.0 V8, a ne ovaj, al eto, sta god dobro je, bitan je proizvodjac...

Bio si u pravu ali ja nisam vjerovao da ce i ove godine osvojiti titulu! Ali svaka ima cast!;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top