motor 1.8 8v od mk2 u golfa mk1???pomoc

motor 1.8 8v od mk2 u golfa mk1???pomoc

Član
ljudi,ovako...imam u golfu mk1 motor 1.6 benzin,ali bih hteo da ubacim 1.8 8v ili 16v...pa ako nije problem da mi neko sa iskustvom objasni kakve su prepravke potrebne..sta i kakao raditi???hvala vam u napred...
 
Član
Motor ide na saraf u tvoju sasiju, odg ti svi nosaci. Mislim da moras zamjeniti saltteblo, poluosovinu moras lijevu zamjeniti, staviti duzu od gti-a, bar sam je ja mijenjao kad sam ubacivao motor, doduse kod mene je bio 1.3 hahahahahh prvobitno. Moras staviti pumpu visokog pritiska, naravno sva instalacija od gti-a, od motora. neznam da nisam sta zaboravio.;)
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
Motor ide na saraf u tvoju sasiju, odg ti svi nosaci. Mislim da moras zamjeniti saltteblo, poluosovinu moras lijevu zamjeniti, staviti duzu od gti-a, bar sam je ja mijenjao kad sam ubacivao motor, doduse kod mene je bio 1.3 hahahahahh prvobitno. Moras staviti pumpu visokog pritiska, naravno sva instalacija od gti-a, od motora. neznam da nisam sta zaboravio.;)

sefe jel mk2 ima na mostu do pozarnog lima nosac(e)?posto je kod mene na mk1 jedan nosac napred na gredi,drugi na menjcu,a treci sa druge strane kod zupcastog kaisa...
 
ima iste nosace,dobro pazi samo kod instalacije da dobijes odgovarajuci procesor...kod gti 8v motora sa elektronskim diznama imas digifantov procesor kojeg je vrlo tesko naci kad ti ode...gotovo nemoguce,zbog cega sam ja morao stavljati drugi motor...stariju verziju sa vakumima
 
Član
XPLODtuning je napisao(la):
ima iste nosace,dobro pazi samo kod instalacije da dobijes odgovarajuci procesor...kod gti 8v motora sa elektronskim diznama imas digifantov procesor kojeg je vrlo tesko naci kad ti ode...gotovo nemoguce,zbog cega sam ja morao stavljati drugi motor...stariju verziju sa vakumima

znaci i ti se sazes da motor pase kod mene mk1?posto sam pitao dosta ljudi svi mi pominju da moram da ubacim most od dvojke i da moram da prepravljam sva tri nosaca motora...a kada bi ubacivao 16v,nosaci ostaju opet na svom mestu?i izvinjavan se ako sam dosadan...
 
Član
bilo da ubacujes 1.8 8v ili 16v,svi nosaci ti pasu sa tvog motora,sve ti pase znaci samo motor mijenjas,najvise sexa ces imati sa ajnspric pumpom,jer moras napojnu pumpu ugraditi u rezervar.To najlakse mozes rijesiti ako nadjes napojnu pumpu od siroka,ili prepravkom dvicine pumpe.;)
 
Član
code: KR je napisao(la):
bilo da ubacujes 1.8 8v ili 16v,svi nosaci ti pasu sa tvog motora,sve ti pase znaci samo motor mijenjas,najvise sexa ces imati sa ajnspric pumpom,jer moras napojnu pumpu ugraditi u rezervar.To najlakse mozes rijesiti ako nadjes napojnu pumpu od siroka,ili prepravkom dvicine pumpe.;)

hvala...nego jel znas na forumu ko ima neke slike ubacivanja da mogu da vidim,da bi pokazao kretenima kojima ne vredi pricati da moze?
 
Top