molim za neke savjete prilikom kupvine auta

molim za neke savjete prilikom kupvine auta

Član
Ljudi help :) već par dana obilazim tk regiju u potrazi za autom 4-7 hiljada nešti tipa polo,coorsa,fabija,golf4,peugeot, neki od uslova je malo auto, benzinac što mlađe i očuvanije, obišao sam jako puno danas sam pogledao 10 raznih vozila i judi moji 200km prešao i sve kašššš, nedođem do stavke da se cjenkam sa čovjekom :)

Da li je moguće naći vozilo 2000 do 06 zavisno od auta i modela da je ok, znači kad ja ko laik pogledam da nije hlupano da motor bude suh da bude autao ok, ja sam se razočarao i pomalo gubim nadu da mogu naći vozilicu kako sam zamislio u glavi.

Još me nešto interesuje dosta uvoze iz švice u odnosu na njemačku koja je razlika?
 
Član
Ljudi help :) već par dana obilazim tk regiju u potrazi za autom 4-7 hiljada nešti tipa polo,coorsa,fabija,golf4,peugeot, neki od uslova je malo auto, benzinac što mlađe i očuvanije, obišao sam jako puno danas sam pogledao 10 raznih vozila i judi moji 200km prešao i sve kašššš, nedođem do stavke da se cjenkam sa čovjekom :)

Da li je moguće naći vozilo 2000 do 06 zavisno od auta i modela da je ok, znači kad ja ko laik pogledam da nije hlupano da motor bude suh da bude autao ok, ja sam se razočarao i pomalo gubim nadu da mogu naći vozilicu kako sam zamislio u glavi.

Još me nešto interesuje dosta uvoze iz švice u odnosu na njemačku koja je razlika?

Ne sikiraj se, jos ces ti preci kilometara. Ovo ti govorim iz iskustva. Prije mjesec dana sam kupio neko auto (Astra G) ali sam prije nje obisao pola Bosne, ne samo kantona tako da mislim da ces morati potraziti malo dalje od nase regije i preporucujem ti Zenicko-dobojski kanton i srednju bosnu da obavezno izbjegavas. Razlog tome je sto sam te dvije regije obisao uzduz i poprijeko, 2 dana sam hodao trazeci spacno auto ali nista nisam nasao. Hajde sto ljudi nafale na piku nego i telefonom kad nazoves on tebi njega hvali ja bih rekao novo. Odes na lice mjesta ima sta i da vidis, kao da nije onaj auto. Tako da sam na kraju u Tuzli pazario i zadovoljan sam. Mnogo bolja i uredjenija auta sam vidio ovdje kod naseg naroda, mislim na TK za razliku od pojedinih u gore navedenim kantonima.
Sto se tice godina, tesko je naci auto da je cca 2000 god. i da je dobro ocuvan i da nema korozije i tome slicno.
Probaj ici na Forda Focusa ovog novijeg modela od 2005. godine pa na dalje, malo auto verzija ako vec ne zelis karavana.
Mislim da su jako dobra vozila jer sam ranije imao focusa ali stariju tipu dok trenutno imam komsiju koji vozi jednog focusa (2007 god.) karavana i zadovoljan je. Platio ga je oko 7000 KM (dizel).
Opet sve je stvar ukusa, u to ne ulazim ali eto morao sam ovo napisati jer stvarno je tesko danas naci auto istinski da valja
 
Član
Prije par mijeseci ja drugu auto trazio auto nasao mu pezo-a 206 2007 godina 77k presao covjek 1 vlasnik novog ga kupio cijelo vrijeme garaziran cijena bila 4400 bukvalno dzabe ga dao. Drug ima merivu 1.7cdti 214k presla uveo je za sebe ali mu se ne svidja pa ce je vijerovatno prodavat, ja sam gledao auto bas ocuvano jedino sto sam primjetio jedan stabilizator kucka :)
 
Član
To su automobili stariji od 10 godina i mislim da je tesko pronaci takav automobil. Ne kazem da je nemoguce,ali je poprilicno tesko i jedan od nacina je da cekas malo vise, odnosno da cekas preporuku od nekoga ko prodaje automobil domacinski odrzavan(ja kad sam kupovao bio sam nestrpljiv i zaletio sam se pa sam fasovao..al' jebiga..sve se da popraviti,mada kosta :D ). Od preprodavaca i uvoznika imas solidnih automobila,ali su to automobili kojima su potrebna odredjena ulaganja. Ja licno kad bih kupovao gledao bih dvije stvari:stanje motora i stanje limarije. Ostale sitnice,ogrebotine,lupkanja,neki zvukovi..toga se ne bih bojao..vec bih te stvari pokusao okrenuti u svoju korist prilikom kupovine kako bih sto vise spustio cijenu tog automobila a za razliku koju ostvarim ulozio bih sredjivanje automobila..sredjivanje trapa,gume,diskovi,kocnice,veliki i mali servis..minimalno 1000KM uloziti i prst u uho. Povedi sa sobom dobrog majstora koji ima dobar njuh..trazi da auto odstoji i da ga ti prvi upalis narednog jutra,gledaj kakve dimove pravi,vozi se iza njega i posmatraj auto..kakvi dimovi izlaze pri opterecenjima,kakva je vuca i tako te stvari. TO je moj neki savjet kao laika..pa eto sretno.
 
Član
Gledam preko pika, nađem auto sve mi ok preko pika , telefonom isto priča bajke ali kada odem live izgubio 30min života, ajd ok udaranje i frbanje na 1 mjestu ali uglavnom je to na više mjesta,i nisam našao ni jedno auto da nije na exterijeru rađeo, fali drugi ključ, slini ulje ovdje slini ulje ondje, svi imaju neke priče i da se naježiš. na kraju palim auto i ide pričaova lampica jenormalna ona je da središ 20km itd itd :) I gledao sam uglavnom vozila iz uvoza još nisu reg i nisu vožena ovdje. ma ljudi gluposti tona , kaže dobre gume aj reko da vidimo dot guma iz 2001 :) itd itd

Izgleda da ova jeftinija vozila farbaju po lokalnim garažam pa se to lako uoči, ja ću svako uraditi mali plus pravi veliki seervis nove gume diskove pakne i sl znači cca 1500km ali da ostale stvari budu solidne.
 
Član
Ja ne znam sto si se ogranicio na tuzlu samo zar ti je problem potrosit 50KM goriva nadjes u drugom gradu 5-6 auta zovnes ljdde da ces doci i pogledas. Za te pare corsu mozes naci bas auto u extra stanju tebi sad vjetovatno bitnu ulogu igra godiste oprema, vise se fokusiraj limarija motor mehanika nego godiste oprema marka auta itd...
 
Član
Nisam se ograničio na tuzlu obilazim tk region, sad da idem na kraj bosne radi auta od 5000 mislim da nije vrijedno. Operisan sam od marki i modela, gledam sve za te pare, ne tražim veliko i jako auto već ove motore 1.0,1.2 max 1.6 benzinac i da ima nešto od opreme tipa klimu i centralno ključanje, dizel mi ne treba. Najviše i gledam tu manju b klasu, gledam i ove golfove 4 benzine koje uzvoze jel imaju euro4.

Zacrtao sam sebi da 7 milja bude gornja suma sa registracijom i urađenim servisima.
 
Super Moderator
Ma taj crni je taxi. Zutom znam povjest par godina, manji udes je imo u svom zivotnom vijeku i to je to. FR je a i prednost je sto ima plin
 
Član
Nisam se ograničio na tuzlu obilazim tk region, sad da idem na kraj bosne radi auta od 5000 mislim da nije vrijedno. Operisan sam od marki i modela, gledam sve za te pare, ne tražim veliko i jako auto već ove motore 1.0,1.2 max 1.6 benzinac i da ima nešto od opreme tipa klimu i centralno ključanje, dizel mi ne treba. Najviše i gledam tu manju b klasu, gledam i ove golfove 4 benzine koje uzvoze jel imaju euro4.

Zacrtao sam sebi da 7 milja bude gornja suma sa registracijom i urađenim servisima.

Ako gledas ta mala auta preporuka ya opel corsu c koju ja imam 1.2 16v auto ima lanac potrosnja nenormalno mala otvorena 5.5 grad preko 8 ne prelazi znaci kad sam trazio auto drug koji ima corsu mi je rekao pogledaj to auto nenormalno malo trosi i kad mi je on govorio koliko njegova trosi iskreno nisam vjerovao i hajde nadjem ja corsu u extra stanju nikad zimi nije vozena znaci ni na jednom sarafu nema kap hrdje a kamo li gdje drugo bukvalno novo auto na svakom djelu na autu postoji ona traka sa bar kodom, 1 vlasnica zena 47 godiste i kupim je ja, i u vise navrata testirao potrosnju nisam mogao vjerovati. Sad sto se tice usporedbe corsa vs 206, 206 je jedino udobniji dok su ostale stvari na strani corse. :)
 
Član
Dodji kod mene imam dvije korse i smarta forfour. Garantujem ti da ces jedno od toga uzet. Ne uzmes li placam ti putne troskove.
 
Top