MOLBA dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

MOLBA dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

Član
evo ljudi photoshop styleri ili sta vec:icon_biggrin:

Ekonomski fakultet u tz trazi logo ili ti zastitni znak , kojeg trenutno nema....Svi prijedlozi ce biti predstavljeni naredne sedmice na sjednici Naucno nastavnog vijeca naseg fakulteta, a najbolji ce uci u historiju fakulteta i zauvijek ostati kao zastitni znak....tako sam i ja skontao da posaljem prijedlog ili vise njih (naravno s obzirom da trazim vasu pomoc i vase ime ce biti upisano kao ime realizatora tj.zasluge djelimo 50:50 sto mislim da je posteno ako prodje prijedlog:)
dakle ja imam nekih mililon ideja al nemam photoshop..
imam tek na papiru nacrtano to sto sam zamisli..
tako da trazim vasu pomoc

OVAKO sam zamislio (upustvo:)

-znak je u obliku kruga-
-taj krug je zapravo kovanica (sto je i logicno:)
-to treba da bude u nekoj sliver boji koja ce vise biti neutralna kako bi se istaklo ono sto pise na krugu (kovanici)
-na gornjem rubu kovanica ce biti EKONOMSKI FAKULTET onim slovima kako pise na kovanici( metalnom novcicu)
-na donjem rubu bi pisalo UNIVERZITET TUZLA
-U sredini bi bilo 1976. (godina osnivanja)
sve treba da bude u nekom VINTAGE obliku znaci bez sarenila i puno boja
kovanicu u ruke i prenijeti ove podatke tako da bude vjerodostojni
takoder moze ovo sve se izvesti i obliku PAPIRNE NOVCANICE, ili ako imate vi neku ideju jos
jbga puno zahtjeva al mislim ko ima volje da nece uzeti puno vremena
 
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

cuo i ja za ovo, i pitam kakva je nagrada za pobjednicki rad, kad ono: ulazak u istoriju fakulteta :lol: :lol: :lol: :lol: izuzetno motivirajuce :D

btw, na kojoj si ti godini?
 
Član
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

heh da nema kod nas nagrada (novcanih) ono vise je zahvalnost...mislim da je dovoljno motivirajuce to kad vidis taj logo da kazes "e ja sam ga napravio" jer ipak ce biti godinama tu i biti ces dio tog fakulteta uvijek:icon_smile:
ja sam na trecoj godini:) ti?

PS ajd ljudi odradite to (novcanica papir ili metaln i prenijeti podatke da bude sto vjerodostojnije pravoj novacnici samo sa drugim podacima) za PAPIRNU novcanicu- mozete staviti neku gradjevinu normalno obrazovne prirode nesto bitno za nauku...i onda polijepiti podatke kako slijedi..kopija eura
 
Legend
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

de nacrtajte to na papir,pa da to precrtamo u corelu
 
Član
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

ahhaah vidi kolege pa djes ba krme te ubolo:lol::lol::lol::lol:
ajd bjezi da ne spamam po temi nek ko sta napravi:)

Nexus je napisao(la):
de nacrtajte to na papir,pa da to precrtamo u corelu

evo sada cuja okvirno to nacrtati pa postaviti sliku;)
 
Legend
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

ajde pa davidim kako si ti to zamislio,ja nemam neke inspiracije:icon_biggrin:
 
Član
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

kad napravite logo. zovnete mene kupite sprejeva i nacrtamo to:lol::lol: šalim se, sretno dalje, mogu vam i ja nešto pomoc:icon_biggrin:
 
Član
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

evo nesto na brzinu (nisam imao ni sestar ni linjiar nista tako tak okvirno da se moze razraditi:)nemojte ocjenjivati)
to ce biti precizno kada se uradi na kompu...i naisao sam koje boje idu gdje
0384edfb.jpg

iza ovih brojeva 1976 bi trebali da bude u sjeni slika raznih razbacanih novcanica...

zlaja i ostali pucajte sa idejama sta dodati oduzeti i tako to ...samo nemojte reci da postavimo sliku gole zemske u pozadinu...dakle nesto vezano s ekonomijom novce znanjem naukom
 
Član
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

tako sam i ja radio logo za svoj faks,bila prva nagrada 1500km,druga 1000,a treca 500,,i kad bi vam rekao kakav su na kraju izabrali smijali bi se,stvarno mi je bilo smijesno,,i zalosno,al et,nadam se da cete vi uci u historiju:icon_biggrin:;););)
 
Član
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

napomena komplet sve bi trebalo da sija kao kovanica ono da ima odsjaj i tako da izgleda konzervativno i vintage al sa sjajem bez crvene zute plave i tih boja
a ArminM pa hajd da probamo nesto razraditi ...kod vas je bar nagrada bila kod nas nista..da se razradi nesto
 
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

AnDel je napisao(la):
napomena komplet sve bi trebalo da sija kao kovanica ono da ima odsjaj i tako da izgleda konzervativno i vintage al sa sjajem bez crvene zute plave i tih boja
a ArminM pa hajd da probamo nesto razraditi ...kod vas je bar nagrada bila kod nas nista..da se razradi nesto

mogu i ja pomoci nije problem,,samo se javi na pm,,ako oces :icon_smile:
 
Član
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

mogu i ja pomoci nije problem,,samo se javi na pm,,ako oces :icon_smile:
[/quote]
eto drug imas sve napisano znaci ako mozes odraditi dobro je doslo;)

ps ako bude nagrada kakva podjelicemo svi koji smo ucestvovali u 'projektu'
tj.ko uspije napraviti trazeni logo, a mozemo i vise prijedloga posalati
 
Član
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

ja ću uraditi u graffiti stilu nešto;) postavim sutra:cool: ili večeras:cool::cool:
 
Član
RE: pomoc dizajn logo-a (udjimo zajedno u historiju)

zlajaaa je napisao(la):
ja ću uraditi u graffiti stilu nešto;) postavim sutra:cool: ili večeras:cool::cool:

ajd odradi to znaci na compu ..pa cemo vidjeti
ajmo ostali pomognite:icon_biggrin:
 
Top