moj pug 206

moj pug 206

Član
A šta vas muči na trapu, šta to ima toliko da strada? Ako je torzija, onda puške i ležajeve nove i to je sa rukama oko 300KM i miran si. Amortizeri ne znam kakvi su vam, a na prednjem trapu osim sitnih zamjenskih dijelova jedino mogu otići stabilizatori koji su oko 20KM komad i trap onda može bez problema bar još 100.000km, torzija i preko 200.000. Ja na trapu za njegovih oko 225.000km sam samo reparirao torziju prije par hiljada km i auto je drugo skroz i na oko 140.000km sam zamijenio oba prednja stabilizatora. Kugle, krajnice, amortizere i to nisam ni pipnuo, niti planiram, sve je kao i prvog dana fabričko još.
 
Član
I kod mene se malo mijenja zvuk kad stisnem kvacilo, set mi je dobar,odvaja samo tako, pretpostavljam da je druk lezaj. mene ceka trap,totalno je stradao, sad na snijegu sam to primjetio, posto je bilo neravnina i svega pa se osjetilo. Jos uvijek nisam nacisto gdje da radim, na koji nacin, mijenjat trap ili reparirat

Ja sam radio kod svog majstora sto mi sve odrzava i nikakvi problema nisam imao. Ima svu opremu i dijagnostike alat za sve. Skinuo trap mjenjao lezajeve neke i jos 2 Cijevi sto i odu. Jedna je bila poderana basi na toj straani je tocak imao lufta puno a druga stana ko nova. I na suhom je bio dosta nestabilan. Oko 250 dijelovi i 150 ruke. Koja je patnja izvadit to sve nadji nekog ko se razumije i ko je radio vec. Mislim da je glupost uzimat novi trap komplet a i ovako se zamjeni ono glavno. Auto lezi na cesti sad extra jos je odignut
 
Top