moj golf 4

moj golf 4

Član
proslu subotu bio u gradu i malo se vozo... i hajd reko malo da idem na auto put

ide ok do 120km/h jedva nekako do 128km.. al preko nece da si pita... :icon_confused::icon_mad:

sta bi moglo bit problem :icon_rolleyes:

ipak je TDI... il im je to top speed? :lol:
 
Član
onda ti sat laze, ili si los vozac, ili mu je nesto sjebano :DDD
ja toliko gazim seoskim putem :DD
 
Član
e jbgaaaa

da je tako da sad bi mi oduzeli auto :lol:

malo sam brzi od teretni kamiona ko idu 120... :icon_rolleyes:
 
Član
sumnjivo je to nesto da to nije famozni SDI ...:D
I HATE SPAMERS..BACK TO TOPIC :angry:
 
Član
de ne pisite gluposti, ne mora svaka tema biti isto zatrpana

cini mi se da je to onaj njegov "safe" ili "limp home" mod.....gori li kakva greska na instrument tabli?
 
Član
evo i ja prije pola sata imo isti problem ali do 100 ide samo,stao ugasio auto ponovo upalio i normala sad,kod mene je isto tdi 130ks,samo idi na dijagnostiku da ti poniste greske
 
Član
ne pomaze tolko dijagonstika...meni se desava da u brdu kad vozim vecom brzinom pri manjim okretajima oko 2-3 rpm ..kao ukljuci safe mod..i nece preko 2.5 da ide..kao da ne vrti turbina vrti al malo...i ponistio gresku ,,bio mi izbacio egr ventil iskopco se sam mi ga skopcali sv super..i gresku ponistili..i opet u brdu ista stvar...svi govore da se turbina zaprljala..mozda je i tebi nesto slicno..
 
Član
govorite o dva različita problema, mislim da je momak rekao da auto neće da ide preko nekih 120 km/h ali ne i da prekida, to je u 90% slučajeva "roknuo" luft meser, ili ti senzor protoka zraka, to se vidi na dijagnostici, njega zamijeniš i auto ide ko metak
a ako je u pitanju prekid vuče, koji se dešava najčešće pod nekim naporom (uzbrdo, pun auto, na neke 2-3 hilj obr) onda se radi o turbini ili vakum ventilu, odnosno može biti da je turbina zaprljana, kao što neko reče, odnosno geometrija turbine se blago poremeti, nastane mali "zazor" koji dozvoljava da čađ prolazi i nakuplja se u turbini, u tom slučaju turbina se očisti i naštima geometrija i deri :) a ako nije to u pitanju onda ovo drugo, vakum ventil treba zamijeniti, on je oko 100-150 KM zavisno od motora ;)
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
govorite o dva različita problema, mislim da je momak rekao da auto neće da ide preko nekih 120 km/h ali ne i da prekida, to je u 90% slučajeva "roknuo" luft meser, ili ti senzor protoka zraka, to se vidi na dijagnostici, njega zamijeniš i auto ide ko metak
a ako je u pitanju prekid vuče, koji se dešava najčešće pod nekim naporom (uzbrdo, pun auto, na neke 2-3 hilj obr) onda se radi o turbini ili vakum ventilu, odnosno može biti da je turbina zaprljana, kao što neko reče, odnosno geometrija turbine se blago poremeti, nastane mali "zazor" koji dozvoljava da čađ prolazi i nakuplja se u turbini, u tom slučaju turbina se očisti i naštima geometrija i deri :) a ako nije to u pitanju onda ovo drugo, vakum ventil treba zamijeniti, on je oko 100-150 KM zavisno od motora ;)

aha oki hvala puno

ne prekida vec samo nece da presalta poslije 120... al probat cu to popravit... nisam u bosni pa ne znam kako to ovde ide i sa cijenama :D
 
Top