Moj clio 1.5 dci i neki problemčić :)

Moj clio 1.5 dci i neki problemčić :)

Član
Naime dešava mi se da kada idem u 5. 120 km/h ili prestižem u 4. malo ga zakucam da mi se pale i gase STOP , lampica za "engine fail" i lampica za grijače. Čim oduzmem gas sve normala, auto ide bez problema i ima li ko predstavu sta je sa ovim?

Takodje da li mogu celicne felge od golfa 2 na clia :))
 
Što se tiče prvog pitanja, to je standardan problem kod Renaulta, dizela. Čitajući po stranim forumima, ljudi koji imaju slične probleme kao ti, kažu da im je začepljen EGR ventil. Ne mora značiti da je to, moja preporuka ti je da odeš na dijagnostiku i saznaš u čemu je problem.

Što se tiče drugog pitanja, raspon rupa kod golfa i kod clia su isti, međutim mislim da je kod golfa centralna rupa 56.1 a kod clia 60.1, pa bi trebao nabaviti prstenove. Doduše, nisam 100% siguran, javiće se neko stručniji.
 
Član
Znam da je na cliu 60,1 a zar prsteni samo trebaju kada se ide sa manjeg ka većem promjeru, a ne sa većeg na manji :)
 
Član
Celicne ne mogu na to auto jer je na vw manja rupa i logicno da ne moze nateci na glavcinu od renaulta ;)

trazi original felge za clio imas ih na skoro svakom otpadu ;)
 
Član
bila je tema ovdje o tim felgama ja sam sa renoa na golfa 2 stavljao felge a nisam prstenove nije bilo problema a na forumu je momak sa golfa na clia isto tako odlicno su legle stim da neko prije nije te rupe istokario probaj pa ces vidjet moze se rupa malo prosirit
 
Član
bila je tema ovdje o tim felgama ja sam sa renoa na golfa 2 stavljao felge a nisam prstenove nije bilo problema a na forumu je momak sa golfa na clia isto tako odlicno su legle stim da neko prije nije te rupe istokario probaj pa ces vidjet moze se rupa malo prosirit
Ne treba prosiriti nego staviti prsten jer je manja rupa u golfa nego u renola
 
Član
Ti Amer_89 prvo sjedi pa razmisli sta si napisao, ako je na golfu 58 rupa a na renolu 61 kako ces na glavcinu koja je 61.xx staviti felgu cija je rupa 58.xx, kontas sad sta si napisao,. felge se moraju ili istokariti i nista drugo, ili originalne ;)

Procitaj fino ovaj moj post, skontat ces sigurno ;)
 
Član
Ti Amer_89 prvo sjedi pa razmisli sta si napisao, ako je na golfu 58 rupa a na renolu 61 kako ces na glavcinu koja je 61.xx staviti felgu cija je rupa 58.xx, kontas sad sta si napisao,. felge se moraju ili istokariti i nista drugo, ili originalne ;)

Procitaj fino ovaj moj post, skontat ces sigurno ;)
Ma skontao sam, otisao na golfa xd. Proda sam celicare od golfa clanu s cliom, i on ih je istokario da bi mu mogle.
 
Član
Ja sam tokario svoje alu felge, na golfu je cini mi se oko 57mm srednja rupa na clio nije 61mm vec 60.1 obrati na to paznju jer taj jedan milimetar ti moze opet praviti probleme da ti trese felga i slicno.. 20 KM sam ja platio za 4 felge i mislim da ti se za celicare to ne isplati osim ako ih nisi dobio dzaba :D takodjer mislim da na clio ne mogu 13" felge pa se nemoj zeznut.. sto brum brum kaze uzmi orginalne i miran..
 
Član
Pa to mu niko ne moze reci konkretno sta je bez dijagnostike, jer simbol grijaca na tabli moze znaciti svasta, evo meni se palila ta lampica i dijagnostika je pokazala potenciometar gasa, kroz neko vrijeme grijaci i egr ventil.. Tako da bez dijagnostike neces sigurno znati sta je.
 
Član
Hvala puno svima na odgovorima puno mi je pomoglo, ma najgore sto sam ga lupio malo pa mi otisla ta felga, a da bi sto jeftinije proci a od golfa 2 felgu u pekari mozes naci i to 14'' :). Nista trazit cu po otpadima od clia felgu i to je rjeseno.
Baš ću sada kada budem radio auto (jer mi je i branik otisao u udesu) uraditi i dijagnostiku pa vam javim sta je bilo :))
 
Član
Što se tiče greške što pali , ne bih da baksuziram , ali u većini slučajeva bude problem ubrizgavanja (boljka K9K motora sa Delphi sistemom) , pri max. opterećenju ne može zadržati optimalan pritisak u rampi i zato pali grešku.
 
Top