moguci problem, kvar!

moguci problem, kvar!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako je sve pocelo, kad nam je Bosna pobijedila na domacem terenu, mislim na ovu poslednju tekmu....izasao sam na pocasnu voznju gradom kao i mnogi Vi! ...mislim od silne dragosti i srece nad pobjedom, izgravao sam seljaka, turirao, ma hebavo jeza u ledja, mozda nekih 10 puta, pregorili mi osiguraci, al sad je ok! nakon toga sam poceo osjecat odvratan smrad, kak sam skontao i drugi su mi rekli da je lamela u pitanju! od tog dana pa do danas imam problem, stalno osjecam taj miris cim udjem u auto, valjda se sjedista usmrdila sta vec! ....auto sam probao, gasao, on i dalje ide vuce, obrtaji odlicni, rece mi prijatelj nije lamela...! al evo u poslednje vrijeme osjecam pucketanje negdje ispod mjenjaca, tu negdje! kontam da nije kakav lezaj, nesto oko lamele... u pitanju je cim dam malo gasa cujem kak propucketa isto ko da je auspuh negdje pregorio, zatim kad ga vratim iz vece u manju brzinu opet se osjeti cudan zvuk!

....ne znam koliko sam bio precizan! zna li itko sta bi moglo bit?
 
Član
mom je prijatelju isto tako isti dan kad je bila utakmica bilo nas dosta u autu onda guzva pa i glupiranje i belaj,auto sad nece nikako da vuce , a isto lupa kao i kod tebe isti je zvuk lupanja,ali posto ti kazes da nije lamela onda nezzz ..
 
Član
ZNAS STA LAMELA MOZE BITI ALI AKO AUTO VUCE I IDE LAMELA NIJE JER DA SI SPALIO LAMELU AUTO NEBI MOGLO ICI NITI STARTATI KAKO TREBA...AUSPUH TO STO LUPKA MOZE BITI DA TI JE NOSAC AUSPUHA OTISAO PA TI KUCKA AUSPUH JER SU NJEMU GUMENI NOSACI I VREMENOM TI TO SPADNE JER ISTRUHNE GUMA OD TOPLOTE...A ZA TAJ MIRIS,MOGUCE DA JE LAMELA ZASMRDILA,ALI ONA MALO SMRDI I PRESTANE A KOCNICE ISTO TAKO SMRDE KAD IH PREGRIJES....
 
Član
hvala na pomoci momci! evo maloprije me je hebo i rikverc, mislim da je rijec o korpi mjenjaca a i ti lezaevi od lamele, ima posla a i troska! auto ide majstoru mozda i danas!
sto prije to bolje!
malo mi je lakse, nebi trebalo to mnogo kostat! :D

veliki pozdrav!;)
 
Član
druze najbolje ti je kupiti set kvacila,tu ti je korpa lamela i druk lezaj,ja mislim da to imas kod otvorene pijace na otoci,samo predjes preko ulice,covjek se zove meho,tako nesto neznam tacno dedo je covjek i samo opel drzi...najbolje uzmi ili luk ili sacs,marke....a nema tu puno posla oko 3 sata jer je opelov mjenjac jednostavan,poluosovine samo izvuces nema sarafanja,iz glavcine odvrnes maticu,lezajeve,i osigurace izvuces poluosovinu iz glavcine i samo povuces poluosovinu iz mjenjaca,pa polahko odvrci sarafe iz mjenjaca i jbg kasnije ide sve samo po sebi....

alden je napisao(la):
hvala na pomoci momci! evo maloprije me je hebo i rikverc, mislim da je rijec o korpi mjenjaca a i ti lezaevi od lamele, ima posla a i troska! auto ide majstoru mozda i danas!
sto prije to bolje!
malo mi je lakse, nebi trebalo to mnogo kostat! :D

veliki pozdrav!;)

a usput lamela nema lezajeve,ona stoji na osovini i ima jedan druk lezaj koji odvaja korpu od lamele,na lameli imas tzv. meso i opruge...
 

IGY

Član
ja sam imao slican problem dok sam vozio g2 "šesnesku" :cool:

i kad se skino mjenjac imao sam sta i vidjeti, raspala se komplet korpa, odvojile se one nitne od nje
auto je vuklo islo itd. ali je imalo taj cudni zvuk
 
Član
Ne vozi auto vise, jer je vjerovatno isto kao kod Igy-a.
I ja sam imao isti slucaj, ignorisao zvuk dva dana
i epilog polupan mjenjac (zvono).
Rijesenje : novi mjenjac i set kvacila.
Neg ti to lijepo do majstora i gasi dok ne skine
mjenjac, da ne bi imao vise troska.
 
Član
keno_87 je napisao(la):
ZNAS STA LAMELA MOZE BITI ALI AKO AUTO VUCE I IDE LAMELA NIJE JER DA SI SPALIO LAMELU AUTO NEBI MOGLO ICI NITI STARTATI KAKO TREBA...AUSPUH TO STO LUPKA MOZE BITI DA TI JE NOSAC AUSPUHA OTISAO PA TI KUCKA AUSPUH JER SU NJEMU GUMENI NOSACI I VREMENOM TI TO SPADNE JER ISTRUHNE GUMA OD TOPLOTE...A ZA TAJ MIRIS,MOGUCE DA JE LAMELA ZASMRDILA,ALI ONA MALO SMRDI I PRESTANE A KOCNICE ISTO TAKO SMRDE KAD IH PREGRIJES....

sto mu onda ti ne zamjenis ako je tako lako to sto govoris lako je ba biti internet majstor dodi malo kod mene na praksu obuci konbinezon pa kao ja skini gotov svaki dan pojedan mjenjac pa onda dijeli savjete preko mojih savjeta koliko si to ti skino mijenjaca pa da znas sve sta treba http://www.bhtuning.com/attachment.php?aid=15660
evo vidi sa cim je meni covjek dosao
neznam.............
 
moze biti i da je izgorio dihtung na grani auspha ima slican zvuk pucketanju,ali kao sto ostali kazu vjerovatno je problem u mjenjecu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top