Mk4 Rare Options.. rijetki OEM detalji

Mk4 Rare Options.. rijetki OEM detalji

Član
Nakon trazenja malo po netu o Golfu Mk4 (Kad sam onako razgledao dijelove), odjednom sam nasao svasta rijetko (stopke, dugmici, itd), a na nasim se ne vidja toliko.

Pa da ja zapocnem...
Rijetki farovi (Da li na ovima rade oba zmigavca?)
wGooqLH.jpg

Stopke (Jaran mi je na svojoj imao ovakve, ali ih je skinuo)
lTYjbco.jpg

Dugmici (Ja ne znam za sta su sve)
b2zlRj7.jpg

Volfsburg emblem i naljepnica "VOLKSWAGEN CANADA"
EOp6lyt.jpg

A sta je sad ovo
hn5B0nx.jpg
 
Član
Na tim farovima, koliko znam jedna svijetli stalno kao pozicija, druga žmigavac. Taj famozni američki fazon,a i farovi su za US tržište
 
Član
Ove štopke su neke aftermarket, a i prekidači ne vjerujem da su od mk4, jer ne liče na ove standardne
Doduše, liče na onaj od poklopca rezervoara
 
Član
Far je normalni orginal ksenon far za golfa 4. Obe sijalice rade kad se zmigavac upali samo se ugradi US modul ako zelis da ti stalno svjetle kao pozicija a kad upalis zmigavac radi normalano kako zmigavac radi. I kad ugasis zmigavac za sekudnu se opet upali i radi kao pozicija.
Ljudi ih brkaju za R32 i US farove a oni su dolazili na najobicnijim cetvorkama samo uz nadoplatu.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
 
Član
Ima kompanija koje rade aftermarket prekidace za mk4, mk5 itd. Urade da bude isti kao OEM prekidac za, recimo ESP, a na njeg mozes skopcati tipa daljinsko otkljucavanje vrata garaze itd. Takodjer rade i samo umetke koji svijetle, mislim da je to ovaj gdje pishe funk, alarm i taxi.

Ovo air/fuel mixture je gauge, čukica, satic, kako hoces, samo na ovaj fazon uradjen.
 
H

Harun70

To prvo aux ti je utikac za aux kabal.to gdje je natpis aux je poklopac i kad ga otvoris tu je utikac.
Kada pritisnes taj prekidac sa ikonom svjetla upli se ono svjetlo kabine i ona nazad krovna osvjetljenja.
Taj funk prekidac se ugradivao u auta policije itd i on je sluzio za za radi stanice i tako nesto
Nesto slicno je i to taxi
A ovi farovi se klasicni xenon farovi,ti zmigavci sluze kao pozicija a kad se upale zmigavci rade kao zmigavci i onda se opet vrate u funkciju pozicije
 
Član
Ev jos malo ovih stvarcica:
Eh sad, msm da su ove Euro stopke kako sam nasao na google-u ili grijesim :banghead:
24zk710.jpg

"20th Anniversary GTI"
t52fs5.jpg

Nije radio u pitanju, vec drzaci za kasete umjesto praznog prostora za sitne stvarcice ili CD playera ;)
acrexg.jpg

I na kraju ovo cudo
2nc4136.jpg

P.S Jel moze malo objasnjenje za sta sluzi ovo izmedju retrovizora i osvjetljenja? Jel sluzi kao ona dva suncobrana ili...? Ne pitam za one komande na onom cudu :confused:.
 
Član
Pa prema slicicama ovo u sredini bi trebalo sluziti za direktnu liniju sa VW info centrom, ovo desno za pozivanje pomoci, a ovaj lijevo bi se valjda moglo programirati da ti otvara garazna vrata... iako sam negdje procitao da jedno od ovih sluzi za paljenje alarma na autu.. Ako je to sve ovako kako sam rekao, to vise nije podrzano i sluzi iskljucivo kao ukras :p
Eh sad, vjerovatno ima neko kompetentniji ko moze sve ovo potvrditi ili demantovati :D
 
Top