mjerenje kompresije

mjerenje kompresije

Član
focus 2001 1.6 b jel neko zna kakva je ovo kompresija desava mi se da naglo trazi saltanje uz brdo kao da gubi snagu,slabo vuce,na dijagnostici sve ok sto se tice elektronike,kvacilo dobro odvaja,lamela ne prokliziva,na ravnoj cesti ide dobro al uz brdo cim krenem osjetim da gubi,izmjerio sam kompresiju majstor kaze dobro je to sad....:icon_rolleyes:
 
Član
Meni se to desi nekad zbog klime.. kad mi klima radi pocne gubiti snagu, ne moze dovoljno da 'proguta', i onda ga moram vratiti u manju uz brdo, negdje uz manje brdo ako bas bas ne idem brzo da ima dovoljno za druge, onda moram prvom ici
 
Član
pa dobro klima svakom autu oduzme snage,ja sam upratio ukljucim je dok je ravnik kad je strana gasim i opet tako :D
 
Član
ljudi pomagajte.isto auto isti belaj.,nece uz stranu i nece,jel zna neko pumpa goriva u rezvaru jel moze uzrokovati ovakav problem,ili filter goriva,znaci do 3rpm slabo vuce uz stranu,trazi manju brzinu,lamela je po mojem uredu,odvaja fino,neproklizava.da je bar jednom proklizala mjenjao bih je ovako nedaju mi se pare bez vezena dijagnostici sve ok ...
 
Član
Slaba ti ta dijagnostika...
servis uradiš..klasičan ulje, filteri, svjećice, pogotovo ako ne znaš kad je šta rađeno
Provjeriš komplet sistem ubrizgavanja...pritisak pumpe se izmjeri i usporedi sa fabričkim podacima i tako znaš je li ok ili ne...
 
Top