Mjerac ulja????

Mjerac ulja????

Član
Mene zanima ako bi mi iko mogao dati savjet koliko je ulja pravilno sipati u motor, svi sipaju (ukljucujuci i mene) na polovinu mjeraca e sad cujem dosta prica da treba ici na maximum...Sad me zanima jel to za odredjena auta ili za sve...hvala:icon_smile:
 
Član
lextor je napisao(la):
Mene zanima ako bi mi iko mogao dati savjet koliko je ulja pravilno sipati u motor, svi sipaju (ukljucujuci i mene) na polovinu mjeraca e sad cujem dosta prica da treba ici na maximum...Sad me zanima jel to za odredjena auta ili za sve...hvala:icon_smile:

Po fabrickim specifikacijama o kolicini ulja u motoru, kad uspes tu kolicinu, ulje ti je na max. Toliko ti mogu reci, a kod mene licno je uvjek na max i ne trosi ni kapi. Poslije 10.000 samo promijenim i vozi dalje.;)
 
Član
Pa to me je zanimalo jer svi pricaju kao treba biti na sredini a onda cujem kazu na max e sad... ko bi ima znao mada mislim da neskodi ni ovako ni onako:icon_smile: Hvala velika...
 
Član
Na sredini ili malo iznad sredine.Kada ima previše ulja u motoru može doći do posljedica kao da ga ima pre malo
 
Član
Covjek pravo govori, jedina stvar za koju ne vazi ono "Od viska glava ne boli" jeste visak ulja, tako da su gore poslijedice kad ga ima viska nego li ako ga fali.
3/4 na sipci i nemas brige, u ostalom to ti je sve O.K. nego bolje ti pazi da ti ne bude u ispod ili iznad a ono gore dole je..es to....
 
Član
U jutro kad ustanes izvadi sipku i vidi koliko ima. U jutro kad se ulje slegne mora da bude na MAX jer kad upalis motor on povuce ulje i tada ga imas negdje na pola. Znaci motor kad odstoji mora biti na MAX, ne preko.
 
Član
Pazi sad jednu stvar ti mjeris ulje na hladan motor i svo ulje je sad u karteru i tebi pokazuje odredzenu vrednost , kad motor radi odredzena kolicina ulja je sad u uljnim kanalima ,lezajevima , pumpi u povratnim kanalima .......itd , sto smanjuje kolicinu ulja u karteru
Znaci sto ti je manje ulja dok motor miruje jos je manje kad radi logika

Ulje kad se zagrijava siri se tj povecava se volumen ili ti kolicina ulja raste i ta razlika se nadoknadi
do neke granice
Znaci
Pozeljno je ulje drzati na MAX ili blize istom

A od prevelike kolicine ulja u motoru dolazi do povecanog pritiska koje radilica stvara svojom vrtnjom neovisno o pumpi ulja i dolazi do izbijanja na naj slabiju tacku tj na zaptivkama
 
Top