Mjerač goriva - Punto 2

Mjerač goriva - Punto 2

Pozdrav momci, nije me bilo dugo...povremeno sam ulazio ali više nisam, jbg.
Kao što naslov kaže, u pitanju je mjerač goriva na mom Puntu (1.2 8v 2000), ali ću detaljno.
Na njemu je bila klasična instrumentalka (kilometar sat i mjerač goriva) pa sam je promijenio i ubacio onu sa obrtajima i temperaturom, povezao je dijagnostikom i podesio mjerač goriva (sve radilo super, mjerio precizno). Prije par dana, na kružnom, ostane bez struje (osvjetljenje, zaključavanje...), jednostavno sve je prestalo s radom ali je mjerač i dalje radio (odnosno, kompletna instrumentalka, osim osvjetljenja na njoj). Tako vozao do narednog dana i rekoše mi da je BSI zveknuo (narednog dana je još samo mjerač prestao s radom...skala stoji na 0 i ne pomjera se ni uključenjem kontakta niti tokom vožnje). Kupim polovan BSI (30 KM) i postavim ga samo da provjerim da li ću dobiti osvjetljenje/struju ali sam znao da neće upaliti zbog imbolajzera. Postavim...ništa!!! Opet isto, kasni kontakt, nema osvjetljenja ali samo mjerač pokaza stanje goriva...par puta upalim/ugasim kontakt, radi mjerač uredno.
Vratim svoj BSI i dam se u potragu...tamo-'vamo...naletim na pregoren osigurač u motornom prostoru (70 A) i kupim za 1 KM. Postavim osigurač, vrati mi se osvjetljenje i sve mi se vrati ali nema mjerača goriva...on stoji na 0 i dalje, ne pomjera se. Nakačim ga na dijagnostiku i pokaza mi "Senzor razine goriva. Signal iznad maksimalne granice. Trajan."
Šta mu to znači i šta dalje...gdje da tražim problem, u čemu?
Imam i staru instrumentalku, da li nju da vratim pa da vidim da li će pokazati gorivo ili...? Unaprijed hvala i izvinite na ovom romanu.
 
Top