Mjenjanje motora???

Mjenjanje motora???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako radi se o Golfu 3 2.0 GTI 16v 110kw 150 ks. Ocu da mu zamjenim motor jer sam student ne mozes ga nasuti, a posto je u na CG tablama registracija me kosta 660km! A ja studiram tako da mi je to stvarno previse i u neku ruku bacanje para jes da je merak ali jbg kriza je svukuda ;)

Naime htjeo bi da ubacim u njega motor 1.4 da li je to moguće da se odradi bez problema, ili ako ne moze taj motor moze li neki drugi npr 1.6 ili sta vec! Slabo se kontam oko toga pa bih volio stucnije ljude da mi pojasne???

UNAPRIJED ZAHVALAN!!! :))))
 
Član
prodaj auto, kupi drugo, grijeh je u GTI-a ubacivat nesto slabije... moje misljenje je da uzmes corsu dizel neku, trose 4 litra...
 
Član
Povelik posao, motor, mjenjac, elektronika, pumpa od goriva vjerovatno, glavcine, kocnice, amortizeri......da nabrajam dalje? Najisplativija solucija je kao sto Sasa rece da prodas tog i ganjas si drugog, slabijeg, ili eventualno da nadjes nekoga ko bi radio si swap na jaci motor, posto je taj tvoj opet zanimljiv, ABF, a da ti se ugradi neki slabiji motor u racun za njega?
 
trizex je napisao(la):
Povelik posao, motor, mjenjac, elektronika, pumpa od goriva vjerovatno, glavcine, kocnice, amortizeri......da nabrajam dalje? Najisplativija solucija je kao sto Sasa rece da prodas tog i ganjas si drugog, slabijeg, ili eventualno da nadjes nekoga ko bi radio si swap na jaci motor, posto je taj tvoj opet zanimljiv, ABF, a da ti se ugradi neki slabiji motor u racun za njega?

Ma druze ja sam prezadovoljan sa motorom ali keva mi :icon_mad: jbg jedinac ja ima samo mene pa stah zenu, to oko finansija ce se srediti roknut cu mu plin jbg,a registracija isto jbg bice para,VALJDA haha i hvala momci u moru spamera 2 covjeka korektna svega :D hvala jos jednom ipak cu zadrzati tako sam i mislio pa sam pitao da cujem druga misljenja
 
hehehehehhe jesi ali su pobrisani komentari heeheh hvala hvala i onaj je korektan sto je reko da ga gurnem u provaliju :D
 
Član
Oggy nije niko konkretno prozvan, nego je poenta da je momak pitao kako ide procedura promjene motora, ne samo iz razloga potrosnje, nego i registracije itd, a ne kako da smanji potrosnju vozila.....odlutaju teme u 10om smjeru, na kraju ne mozes da nadjes neku stariju raspravu po pravom imenu jer se raspredalo o tome u nekoj lijevoj temi...
 
Član
trizex je napisao(la):
Oggy nije niko konkretno prozvan, nego je poenta da je momak pitao kako ide procedura promjene motora, ne samo iz razloga potrosnje, nego i registracije itd, a ne kako da smanji potrosnju vozila.....odlutaju teme u 10om smjeru, na kraju ne mozes da nadjes neku stariju raspravu po pravom imenu jer se raspredalo o tome u nekoj lijevoj temi...

Sve sam ja skontao, Triza, zato sam i boldirao da dođe do izražaja.:D
Iako je to VW koji ne gotivim posebno, šteta je ovakav primjerak upropastiti sa smećem od motora + što ima opreme više nego pola VW vozila novije generacije.
 
Prodaj to ili zamjeni, gdje ce ti dusa da uabcujes 1.4 u originalni GTI. Zamjeni sa nekim za nesto manje, sa manjim motorom, plus mozes i nadoplate dobiti, ako je vec tolika kriza...
 
u toku su pregovori :) vjerovatno ostaje ovaj motor kakav jeste, a ne bi prodavao niti mijenja kad bi nesta radio to bi bilo mjenjanje motora,jer ne bi dao ovu opremu za neku tralju (pogledajte u garazi) mada se borim za ovaj motor,a ako ostane ide plin u njega radi duzih puteva koje ce prelaziti,

i da molim vas postedite me tih komentara grijeh je i tako to,ja sam pitao jel se moze ubaciti taj motor iili 1,6 ili ne a ne sta je grijeh a sta ne!

Admini su vec brisali kometare nemojte da ih opet brisu,to sto vi pisete svako zna.
A to da ga mijenjam za neku tralju sa full opremom ne pada mi na pamet,

I NE SPAMUJHvala momku koji mi je odprilike objasnio!
 
Legend
Ma grijeh je jer su ovdje sve vrsni poznavaoci automobila, svi imaju GTIa u garazi, ono ikonu i tako to..

i meni stalno se*u da je golf extra sam ga hebe sto je dizel, a svi ti isti voze auta po 300-400 ks :)
student sam, pa te sasvim razumijem..

plinom ces sam dobit na potrosnji, stim da ti registracija ostaje ista (nazalost, da nisu uveli da se smanji taxa kad vozis na ekoloski prihvatljivije gorivo, ne znam kako je kod vas), brzina ce ti tu i tamo biti ista, zavisno od sistema koji uzmes, a u startu ces dati 500-600€ za taj sistem.. pa skontaj jel ti se isplati :)

sretno kako god
 
Ma da plinom sam i kontao rijesiti potrosnju zato sto sam student,mada za to se*u kao grijeh je, ali kad sam skontao da ce mi za 150 km biti manja registracija ne isplati mi se stvarno,a sam atest je 150 € znaci deru,jbg jes da mi je reg 660 ali cu bar imati motor dobar,a to sto ce plin smanjiti malo brzinu nema veze ima odakle i smanjiti ;) opet ce dobro ici,necu ici na trke sa njim,nego me nerviraju sto komentarisu i zajebavaju se u svakoj temi pa se izgubis u temema kad citas nesta nzm zasto admini ovo ne regulisu ovaj spam.

Hvala .nOKe puno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top