Mjenjac zapinje iz druge u prvu

Mjenjac zapinje iz druge u prvu

Član
A dobro onda mislio sam da nesto nije u redu. Moze li se sta uraditi mjenjacu, prskati wd-om one poluge i cjeli mjenjac ispod motora ili podmazat da bi jos bolje radio ili ulje zamjeniti, bi li bilo bolje kad bi se ulje zamjenilo i kolko kosta ulje za mjenjac?
 
Sta god da mu uradis neces moci iz druge u prvu ubacit kako ti zamisljas, nema potrebe da forsiras prvu toliko, koci et motorom do druge i onda kvacilo+kocnica i stanes, nikakvo trosenje dodatno diskova nemas ako to uradis ;)
 
Član
Dobio si jedno veliko predavanje o kocenju motorom :D. Nego ako budes imao problema i u drugim brzinama poslusaj mene i provjeri cilindre. Kod mene je prvo rikverc zezao pa onda malo po malo dotjerao je do kraja :D Ovo sto su ti kolege ispricale to stoji da se ne moze tek tako vracat u manje brzine, ali niko nije uzeo u obzir da ti u stanju mirovanja ne mozes ubaciti u rikverc. U svom prethodnom postu sam rekao da je u rikverc najteze ubaciti i cim nesto ne stima oko kvacila ili mjenjaca osjetit ces to na rikvercu. Da dodam jos najbolje je da odes kod nekog mehanicara i da ti provjeri to ovo pisanje na slijepo je kao seks preko telefona :D
 
Poslednja izmena:
Član
E dobro, zaboravio sam reci da mi je drug wd-om poprsko one zupcanike ispod haube od mjenjaca i da od tad bolje radi mjenjac. I da u rikverc kad zapne, znaci nece da rucica mjenjaca ono udje do kraja kad je potopim isto kao da dodje do 90% fali jos 10% do kraja da ubaci u rikverc i zapne na 90% i onda ja pustim kvacilo, malo samo i kako pustim kvacilo on samo ubaci u rikverc, pogura mjenjac tih 10% i udje, a nekad kad tako uradim zastruze i onda moram ponovo da izbacim pa ubacim.
 
Član
kad mjenjas prije nego promjenis zna dosta pomoci kad 2x prije promjene pritisnes kvacilo do kraja npr kad nece u rikverc ili u prvu
 
i ja se slazem s tim da nijedno auto ne treba prebacivati u prvu brzinu dok se auto krece jer sam se uvjerio kod starog passat 6 bio skoro nov davno i mjenjac isao ekstra ali on tako stalno radi dok se auto ne zaustavi vraca u prvu i nakon nekog perioda ja uzeo auto da probam i vidim kad saltam u prvu ne ide skroz glatko kao sto je bio kad smo ga kupili...ja uvijek stanem pa onda u prvu...ako ti je mjenjac 6 brzina +R mogu ti ja prodati mjenjac od golfa 4 ispravan 100% dajem ti garanciju kolko god hoces...osteceno kuciste a ti mozes svoje kuciste prepakovati pa ce te doci jeftinije...prodajem samo da mi bezze ne stoji cijena 150 KM i znaci imas garanciju da sve brzine super rade...
 
Ili nisi pazio kad si polagao ili se pravis budala ? Kada se zaustavljas na semafor ides npr. iz trece u drugu pustis kvacilo i auto samo smanjuje obrtaje do ler gasa jel da? Pritisnes kvacilo i prikocis do kraja. Bar je mene tako instruktor ucio..
Jbg, ja kad sam polagao vraćao sam iz druge u prvu dok se auto kreće, npr. idem prema ležećem 3ćom, oduzmem gas, vratim u drugu i isto bez gasa sve do ležećeg i ne stajem skroz nego onako auto se kreće 10km/h, prešaltam ga iz druge u prvu i lijepo pređem preko njeg.
A pitao sam te konkretno to za "dizel", jel to kod benzinca drugačije nešto, i benzinac kad oduzmeš gas koči motorom.
 
Jbg, ja kad sam polagao vraćao sam iz druge u prvu dok se auto kreće, npr. idem prema ležećem 3ćom, oduzmem gas, vratim u drugu i isto bez gasa sve do ležećeg i ne stajem skroz nego onako auto se kreće 10km/h, prešaltam ga iz druge u prvu i lijepo pređem preko njeg.
A pitao sam te konkretno to za "dizel", jel to kod benzinca drugačije nešto, i benzinac kad oduzmeš gas koči motorom.
Benzinca na manjoj brzini smijes prebaciti u prvu jer ga druga zna zagusiti dok dizel ima obrtni momenat da ga druga ne zagusi. Mene licno je tako instruktor ucio a pojma nemam kako je kod vas bilo
 
Član
Ja ne vidim problem tu, ja to radim tako sto dosta usporim i guram mjenjac prema prvoj polako i on sam upane u brzinu i to samo ako je presporo za druge a krecem se
 
Član
Ma ne spustis ti druze obrtaje
Koje god sam auto vozio ima "problem" sa ubacivanjem iz druge u prvu - u toku kretanja... obrtaje moras skroz spustiti do ler gasa , kvacilo i jos + kocnice malo da prebacis glat u prvu...
 
Top