Mjenjac problem

Mjenjac problem

Član
ZDRAVO imam problem sa saltanjem brzina u pitanju je golf 2 tdi kao i da nemam kvacilo tacnije kada stisnem ga cujem cvrku ili je drk lezaj ili nesto drugo sajla funkcionise nije pukla cak sam je i otpustao i zatezao ali kvacilo ne reaguje osim sto kada ga stisnem cujem cvrcanje u menjacu i nemogu ubaciti nikako ni u 1 niti 2 niti dalje dok ne ugasim motor kad ga ugasim onda ubacim u drugu i verglanjem pokrenem ga u drugoj jedva sam dosao do kuce ujutru cu majstoru zvao sam ga jel ja mogu zamjeniti lezaj ako je do njega bez skidanja mjenjaca ili tako sta strahujem od preskakanja zubcastog remena jer u voznji nikako da presaltam u neku od brzina
 
Član
Zamijenio sam korpu i lamelu ali za druk lezaj neznam zamjenjeni sve prije 7 mjeseci a generalka uradjena prije nekih 5 mjeseci nije puna generalka nego osvjezavanje karike remenje gumice ulje itd itd
 
Član
Jel veliki problem ako je ta igla probila i kako provjeriti

Poslano sa mog SM-G530F koristeći Tapatalk
 
Član
I jel ga mogu lagano otjerati majsoru ili mi treba sluzba

Poslano sa mog SM-G530F koristeći Tapatalk
 
Član
Postojil mogucnost da je druk lezaj igla ili tako sta uglavnom kvacilo mi vise nereaguje kod majstora su al nista mi jos nejavlja

Poslano sa mog SM-G530F koristeći Tapatalk
 
Član
druze vozi majstoru nek vidi prvo druk lezaj on se skine ne moras mjenjac skidati pa onda idi dalje vidices kad skines druk dal ces moc iglu izvuc van ako je blokirala tamo onda je probila potisnu ako je izvadis normala onda nije vidi prvo druk pa dalje idi ne moze ti niko napamet reci sta je ide se redom i gleda ako ne znas sam vozi majstoru danas i jeste glavni problem sto svak sve zna
 
Top