mjenjac,problem ili...?

mjenjac,problem ili...?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ti je otisao sinhron, onda se iz 4. u 3. brzinu ne bi digli obrtaji pri mijenjanju. Ako se ne mijenjaju obrtaji podigni ih rucno doubleclutchom.

Nisu ni prije auta imala sinhrone pa su se vozila :)
 
Zerr je napisao(la):
ja kazem da se to prvo vidi jer kad se provjeri ulje dosta se podataka zna
a podaci su slijedeci dali ima spene u ulju cim ima zna se sta je
ako fali ulja onda dospes a nemoj se spura pravit puno pametan jer ti neznas kako se kod petaka mjenjaca dosipa ulje jer je tu obavjest dobio fadil iz voizburga davno kao dopunu podataka tako da se nece cuti u petoj ako fali
ja mislim da je sihron i mijenjo sam ih dosad milijon a koliko si ih ti promjenijo

gospon Zer , samo je bila konstatacija na vase misljenje,i onako sam se ovdje registovao da naucim neke stvari od vas :lol: salim se naravno,dao sam samo misljenje,nisam rekao da nisi upravu,a sta ce biti drugo nego sihron,samo se raja tjesi da nije sta drugo..a da... i znam gdje se sipa ulj kod petaka, vidjeo na auto-dati :lol: :lol: :lol:
 
Član
ako vec oces da naucis ev da ti otkrijem jednu tajnu
kad naspes ulje u mjenjac i pocne da curi na cep onda se auto digne tu dje je cep i doda se dodatnih 0,5l
ulja radi 5 brzine al to sigurno nisi procito u auto dati ;)
 
Prvo provjeri ulje sto rece Zerr, pa onda sinhrone, zupcanike, vilice, lezajeve, moze biti svasta...Mjenjacka kutija je cudan sklop...
 

MyX

Član
Dok stojis u mjestu, ubaci u prvu brzinu i stisni gas do kraja...kakva je reakcija??
Znaci, nemoj pustati kvacilo, samo ubaci u prvu brzinu i gas do kraja...da li se imalo vozilo pomjeri ka naprijed ili stoji mirno??
 
Zerr je napisao(la):
ako vec oces da naucis ev da ti otkrijem jednu tajnu
kad naspes ulje u mjenjac i pocne da curi na cep onda se auto digne tu dje je cep i doda se dodatnih 0,5l
ulja radi 5 brzine al to sigurno nisi procito u auto dati ;)

tajne se otkrivaju na PM,a koliko se digne tu gdje je cep,10,20cm :icon_question: 0,5m :icon_question:
 
Super Moderator
Sve je rijeseno danas... ulje promjenjeno i sad je sve ok, podmazani neki dijelovi i tako to sad je ko nov
znaci ipak je ulje bilo prestaro i falilo ga 2 deca
dobro je proso ;)
 
Član
evo da ne otvaram novu temu..
rijec je o golfu 2 1.6td..kada malo brze saltam iz prve u drugu, mjenjac zakrci..al samo nekad..normalno ide iz druge u prvu i ostale brzine su ok..
e da..koje ulje bi trebalo sipati u mjenjac..rijec je o mjenjacu sa 5 brzina..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top