mjenjac,problem ili...?

mjenjac,problem ili...?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
vozim jettu 2.0,pri vecim obrtajima (preko 4500/min) mjenjac malo strugne,kao da ne stisnem kvacilo skroz do kraja,dobro bi mi dosao savjet sta uraditi,voziti majstoru da pogleda ili nesto sam uciniti. hvala unaprijed
 
Početnik
kad presaltam...

iz druge u trecu, kad saltam pri vecim obrtajima bas strugne,a iz trece u cetvrtu nista :icon_rolleyes: ....
 
Član
kretenosaurus je napisao(la):
vozim jettu 2.0,pri vecim obrtajima (preko 4500/min) mjenjac malo strugne,kao da ne stisnem kvacilo skroz do kraja,dobro bi mi dosao savjet sta uraditi,voziti majstoru da pogleda ili nesto sam uciniti. hvala unaprijed

Drug,

Mislim da ti nešto nije u redu sa mjenjačem :icon_smile:

Zezam se naravno,

Moj ti je savjet pravac nekom dobrom majstoru i djeluj preventivno, spriječi neku eventualnu veću štetu, ti tu sam nemaš šta gledati, i
naravno javi nam jesi li riješio problem.
 
Član
kosto elmo rece majstoru otjeraj nek vidi
moze biti kamara stvari nosaci motora mjenjaca sajle za saltanje
sinhron 3 brzine sto stvari
zato majstor i nek vidi
 
Početnik
Drug,

Mislim da ti nešto nije u redu sa mjenjačem :icon_smile:

Zezam se naravno,

Moj ti je savjet pravac nekom dobrom majstoru i djeluj preventivno, spriječi neku eventualnu veću štetu, ti tu sam nemaš šta gledati, i
naravno javi nam jesi li riješio problem.
[/quote]

moguce da nije nesto uredu sa mjenjacem :D,a dugo sam i tjero makinju u pm,2 mjeseca i vec sam joj dohako :D,evo u petak se narucio kod mehanicara,vidjet cemo sta ce reci,hvala vam :123:
 
Super Moderator
ma kazem ti ja stajnu to odvuci :lol:

poremetilo se nesta al bice to dobro (slicno ko u trojke sto se desilo :p )... ako trebadne novi mjenjac stavicemo sa 6 brzina :lol:
 
Super Moderator
AldinShpura je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
prvo provijerit ulje u mjenjacu

culo bi se u 5oj :icon_question: da fali

izgleda da se cuje samo kada ide prema gore... i to kad se salta pri vecim obrtajima... moze bit da se pomjerio onaj qrac ne znam ja kako se to zove :lol:
al vidit ce majstor... vozi ga dino majstoru :D
 
Član
ja kazem da se to prvo vidi jer kad se provjeri ulje dosta se podataka zna
a podaci su slijedeci dali ima spene u ulju cim ima zna se sta je
ako fali ulja onda dospes a nemoj se spura pravit puno pametan jer ti neznas kako se kod petaka mjenjaca dosipa ulje jer je tu obavjest dobio fadil iz voizburga davno kao dopunu podataka tako da se nece cuti u petoj ako fali
ja mislim da je sihron i mijenjo sam ih dosad milijon a koliko si ih ti promjenijo
 
Član
Zerr je napisao(la):
ja kazem da se to prvo vidi jer kad se provjeri ulje dosta se podataka zna
a podaci su slijedeci dali ima spene u ulju cim ima zna se sta je
ako fali ulja onda dospes a nemoj se spura pravit puno pametan jer ti neznas kako se kod petaka mjenjaca dosipa ulje jer je tu obavjest dobio fadil iz voizburga davno kao dopunu podataka tako da se nece cuti u petoj ako fali
ja mislim da je sihron i mijenjo sam ih dosad milijon a koliko si ih ti promjenijo

Mislim da si u pravu,

Pa ja sam ima sa starim autom problem ko ovaj momak sa Borom, samo što je u mene iz trećeu u drugu zapinjalo i škripalo, crko sinhron i izglodao se zubčanik,
 
Član
da fali ulja stalno bi se mjenjac cuo kako "bruji"... vjerovatno je otisao neki sinhron ili klizac u mjenjacu
 
Legend
sinhron druge je inace felerican kod vwa (bar na golfovima i jettama iz 90tih) ja kojeg kod sam vozio imao je taj problem.. pogotovo kad se vraca iz 3 u 2..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top