mjenjac na polu zeza

mjenjac na polu zeza

Član
Pozdrav svima, kosto naslov kaze, sestrin polo 2006, 1.4 benzin, 5 brzina, auto skoro pa nikako nemogu ubacit u petu brzinu, nekad uspijem ali jako tesko... ostale brzine rade perfektno, nista ne zapinje, ne "grebe" itd... zna neko sta moze biti? mul-t-lock mu je ugradjen kod pete brzine, mozda mu on nesto smeta? dosao je ugradjen na autu, nisam imao nikakvih problema osim u zadnje vrijeme? ako imate preporucit kakvog dobrog majstora za mjenjace, sibajte ;)
 
Član
jesi rijesio kole ista dal ti nije losi sinhron bio jel ikad prije toga nekad kad ga saltas u 5 zagrebo ili da osjetis na rucici da podrhtava kad ga saltas ? jer ako je sinhron onda ga neces usaltat kod mene u golfa rikverc otkida i druga dok je hladan sad kad je gusce ulje ;)
 
Član
nisam nikad prije imao nikakvih problema s petom, u zadnje vrijeme nece nikako, tj. jako tesko...
 

rs6

Član
ako ostale idu glatko, a peta krci, onda je sinhron, ako onako nesto zapinje treba pogledat' moguce je da i multlock zeza, ili sajle / poluge ( zavisi sta je )

ps.

@bogzagti - rikverc ti nema sinhron !
 
Član
nisam drug nemam sad bas vremena za hodat po servisima, auto se ne voza svakako... cim rijesim javim sta je bilo
 
Član
Druze ne valjaju ti poluge, tacnije negdje se na nekoji polugi potrosila plastika, to hoce na VW. Tako je bilo jednoj trici kad sam mjenjao lamelu i kad sam sastavio posto su poluge otkacivane pa vracane taman je to bilo dovoljno i sve super ali nece u prvu da ga j**** :lol: ne krci ma nista samo kao da je nema, kao da nema tu brzine i kad sam pogledao poluge na jednoj kugli se potrosila bila plastika pa isla u koso umjesto pravo ( ne sjecam se tacno koja je) i otisao na otplad i nasao istu i stavio i u prvu ide smao tako :D Provjeri poluge i sajle da nije na nekoj dobila lufta i slicno.
 
Top