Mjenjač Golf 5

Mjenjač Golf 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako.Imao sam prilike da kod nekih VW vozila tipa TOURAN,GOLF 5 i sl. prilikom vožnje i izmjene brzina čujem kako mjenjač ''zahuči''.
Naime npr. pri šaltanju iz 1 u 2 brzinu,i kad vozač pritisne/otpusti kvačilo čuje se iz mjenjača nešto nalik na ''huuuh''...

Šta je u pitanju?

Molio bih da odgovore samo oni koji konkretno znaju na šta mislim,i koji znaju šta je u pitanju.Neka nagađanja tipa ovo je a nije ovo,ili jesi li vidio ovo, zamolio bih da izostavite...

Pozz
 
Član
...prijatelju istu stvar sam primjetio octavia 1.9 tdi 105 konja i u servisu pitao , ok je , svako auto tako huci , malo nervira ali eto :) ja sam cak i mjenjao set kvacila komplet i opet je isto :) ne brini se
 
Član
Pa većinu auta VW koja sam vozio i u kojima sam se vozio to sam primjetio...Auto nije uopšte puno prešlo da bi sad trebao da bude neki ozbiljniji kvar.U DE i AT imao sam prilike da se nedavno baš vozim nekim taxi vozilima i skoro u sve do jednog se to čulo.Ne znam baš najbolje njemački pa nisam htio da započinjem priču sa njima tamo,da se ne bih bezveze zapetljao i blabla...:D

I da...isto tako se javlja kod Škode Octavie.
Jednostavno mislim da im je samo to mana što ponekad zna da zahuči,a nije neki kvar,da bi sad trebalo mjenjač čačkati itd...
 
Član
evo sad sam obratio paznju,ali to ti se javlja prilikom svakog shiftanja brzine,to je turbina uvlaci zrak i izvlaci kako vec ,uglavnom sve je normalno bez brige..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top