Mitsubishi Lancer Evo X FQ-400

Mitsubishi Lancer Evo X FQ-400

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
emir_89 je napisao(la):
M1rza je napisao(la):
Lancer je :cool:
designed by Omer Halilhodžić:D

jesi ti siguran u to?? :icon_question: lik je jos prije mozda 2 god preso u mercedes, a skoro nekad otiso i iz mercedesa i otvorio privatni dizajnerski studio. jedino ako je bilo nekog partnerstva ponovnog izmedju njega i mitsubishia...

Eto ako oni lazu lazem i ja;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Lancer_Evolution#Evolution_X
 
Član
ma moguce je da su neku saradnju ponovo ostvarili. ali iz pouzdanih izvora znam da je covjek sad privatnik heheheh :D
 
Član
jest ga taj nas dizajniro...bas se sjecam kad je bila reportaza s nekog salona, gdje je lancer tek bio concept, i bas su ovog naseg intervijuisali...poslije mitsubishija je preso u mercedes...
 
tito_i_partija je napisao(la):
stari fq400 je imo ubrzanje 3,5....ali smjesno je medjuubrzanje u zadnjoj brzini (6. pretpostavljam)...lose skroz zbog velikog turba na malom motoru pa tako i veeeeeeeeelike turbo rupe...na top gearu na stazi dugoj skoro 3km ne moze da stigne Fiat Stila karavana 1.6...oba ubrzavaju od 50km/h u najvisoj brzini...smjesno...ide samo na Shell Optimax benzin...trosi 60l/100km...servis svakih 7500km...gume traju 6500km...i ovi na top gearu se slazu da je FQ320 bolje auto...normalnije...ko ne vjeruje Top Gear Season 5 Episode 7...

Sve to stoji,al brate dragi pa ko ce ubrzavat sa 50 kmh u sestoj brzini,razumijem ja da je to bio samo test da se pokaze koliki je "turbo lag",ali svejedno.A to za servis i potrosnju,pa auto ima performanse jednog supersportasa,mora se onda i ponasat u maniri njih.:D

Ali da,ima logike da je FQ320 bolje,odnoosno "iskorisnije" auto,ma ne znam vala,da sam bogatun,kupio bih sve cetiri ( i fq 300,fq360) :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top