Mišljenje o 307cc ??

Mišljenje o 307cc ??

Član
:) Ali ne brinite sve se da popraviti!

Znači sve to isprobati dobro.
Na koji naćin se da popraviti? Zamjenom kompletnog BSI, ili???

A da li bi bilo dobro radi preventive sve kontakte na BSI očistiti i zaštiti od vlage nekim sredstvom (Silikons sprej)? jer koliko sam mogao shvatiti problem je voda/vlaga koja prodire u utikače na tom BSI...
 
Član
Nije to toliki problem koliko se ovdje piše. BSI se nalazi unutar kabine tako da će vrlo teško doći voda i vlaga do njega. Ja za ovih 6 godina koliko imam 307 nisam imao nikakvih problema sa elektronikom.
 
To se zove ljubav prema autu. Bez obzira na probleme želja je jaka.
To sam zadnji put vidio kod alfista ali u vrijeme GTVa i 33ice :D
Šala naravno. Ali moram reći, ako već postoje neki problemi (krov, elektronika i tko zna što još ...) isplati li se kupovat to auto koje nema neku karizmu ili osobinu auta koja se uzimaju zbog entuzijazma ?!
 
Član
To se zove ljubav prema autu. Bez obzira na probleme želja je jaka.
To sam zadnji put vidio kod alfista ali u vrijeme GTVa i 33ice :D
Šala naravno. Ali moram reći, ako već postoje neki problemi (krov, elektronika i tko zna što još ...) isplati li se kupovat to auto koje nema neku karizmu ili osobinu auta koja se uzimaju zbog entuzijazma ?!

A nisi vidio kod VW sektasa? Nemoguce :p

Pa gledaj ovako, ne mozes reci da CC nema harizmu.. Lijepo auto, zadnje stopke su perverzija, opcenito fina linija auta.. Sve u svemu fin autic za te pare.. Da nema harizmu niko ga ziv ne bi kupio. Da nema harizmu niko ne bi uzivao u ljetnom periodu sa spustenim krovom, vjetrom u kosi i svim tim klise fazonima...

Naravno, sve ovo pod uslovom da uspijes otvoriti krov hahah :D
 
Pazi ovo, nije isto raspravljati o osobnom ukusu i tome šta je nekome lijepo ili ne, i toj spomenutoj karizmi kod auta.
Znaš koji su auti sa karizmom, npr. Alfa Romeo GTV ili Spider, Audi TT mk1, Mazda mx5, Volvo C70 T5 mk1 ... i još neki (među autima novije proizvodnje)
CCi na bazi kompaktnih auta nemaju ništa od onoga što imaju spomenuti auti.
Ali to ode predaleko u ovoj priči. Ako Zeran hoće 307 CC to je ok i apsolutno njegova privatna stvar.
Ja samo gledam malo drukčije na tip auta koji pobuđuju emocije dok ih se vozi. :)
 
Član
Al stvarno ste zaglavili s tim bsiem,elektronikom itd,kao da dodje pokvareno iz tvornice.Tebe pored toga moze docekati jos masu problema a moze biti da ne budes imao niti jedan.Ukratko,uzimas vec prilicno star auto,obrati paznju na krov,motor i mjenjac a za ostalo kako bude.
Osobno,vozio se u par cabria i ne shvatam,puse,puse i puse,nema mi to smisla,em sto se przis,bezveze.Sto se tice cc,tezak auto,trosi,ne ide,bublast,pomalo ruzan,ima uzasno skupe zadnje diskove s lezajevima i realno nije neka sreca.Sretno s kupovinom i dobro razmisli.poz

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Član
Pazi ovo, nije isto raspravljati o osobnom ukusu i tome šta je nekome lijepo ili ne, i toj spomenutoj karizmi kod auta.
Znaš koji su auti sa karizmom, npr. Alfa Romeo GTV ili Spider, Audi TT mk1, Mazda mx5, Volvo C70 T5 mk1 ... i još neki (među autima novije proizvodnje)
CCi na bazi kompaktnih auta nemaju ništa od onoga što imaju spomenuti auti.
Ali to ode predaleko u ovoj priči. Ako Zeran hoće 307 CC to je ok i apsolutno njegova privatna stvar.
Ja samo gledam malo drukčije na tip auta koji pobuđuju emocije dok ih se vozi. :)

Eh svaka cast, zaboravili smo Audi TT koji ima u toj roadster/cabrio verziji.
Zeran je spomenuo gore da mu neko nadje alternativu u odredjenom cjenovnom rangu, a mislim da se TT moze nekako ugurati u taj budzet..

A gledam i ja drugacije na tip auta koji bude emocije u voznji, a 307CC definitivno ne spada u tu skupinu jer meni emocije prorade kad npr. spustis u nizu i das gas. A kod ovog auta kad to uradis ne desi se apsolutno nista, osim mozda da ti se upali neka lampica. A Zeran ima Volva koji po mojim standardima itekako ima harizmu, tako da bi mu 307CC dosao kao vid relaksacije i uzivanja u onom gore spomenutom vjetru u kosi :D
 
Član
Ala

Nisam ocekivao ovakvu raspravu. Ko da raspravljamo o Mona Lizi haha

Meni je auto lijep i tacka. Nemozete me uvjeriti u suprotno. Al to nije bit ove teme

Htio sam saznati o mogucim manama i problemima. Eventualno o alternativi: 4 sjedista, tvdri krov, do 10.000km...

@Zuro: Volvo je prodat prije 2 mjeseca :(
 
Član
Danas sam vozao 307cc 2.0 136 konja. Stvarno mi je šminka auto. Jest da ide slabije od npr. moje Astre od 100 konja... Al hajd to bi i oprostio. Imao je druge mane...

Probao sam onda A4 cabrio 1.8t. Drugi svijet... i platneni krov nije uopšte bučan kad je zatvoren, kao što su mi ljudi pričali.
Jbg mora se sve prvo probati...

Gesendet von meinem Redmi 4A mit Tapatalk
 
BHT Ovisnik
Znaš i sam koja je razlika turbo i atmo za voziti, najviše u osjecaju... a i jači je malo.
sto se tiče platnenog krova to ti se sada ne čini bučan, pod dojmom si, iz dana u dan ceš primjetiti. Kao kad stavis neki lonac, ispočetka ma nije glasan,sve to fino dok s vremenom ti ubi u mozak hahah. Zavisno je jel ga mislis i zimi vozat, nije nikako ista izolacija, grijanje i sl platneni i tvrdi.
a ovaj npr u bmw tvrdi sto kazu ionako ces zimi staviti i nećeš skidati, ako valja auto mnogo bolja opcija
 
Top