Mini Morris 850 , 1974 god

Mini Morris 850 , 1974 god

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Little Dragon je napisao(la):
sUx je napisao(la):
jesi ovo od bata hamde kupio :lol::lol::lol::lol: salim se Dobar djecemi ( nek bude sa srecom )

hahaha to sam ga ja isto pitao :) zamisli u ovo sta upakovat , daj rapsolku za donacije hahahahaha :123::123:

Nije od Bata Hamde...ovaj je iz Gorazda sa Drine :)

Najvjerovatnije ide promjena masine samo dok malo skontamo sta upakovati u njega :)

erol_brcak je napisao(la):
Ovo mi je zelja svakako u zivotu jednom posjedovat za kruzanja,a trenutno razmisljam kako bi bilo u njega ugurat kakav b16 hondin jer ih ima dosta u toj kombinaciji,na zapadu bar ili bar d16a9 s obzirom da ih kod nas ima za nabavit. Kako god ili cista restauracija ili zujalica ,nista izmedju sto se mene tice :icon_biggrin:

Ma ide malo restauracija a malo cemo ga i modernizovati....daj mi malo bolje objasni to pakovanje motora hondinog,iz koje honde???
 
Član
Danas zavrsena papirologija oko registracije. Sutra se podizu probne tablice i idemo lagano sa projektom. Prvo cemo otici na jedno dobro pranje izvana a i iznutra, a onda posjetiti doktora majstora koji ce da mu propise dijagnozu za motor. Onda idemo do lakirera da vidimo koliko ce nas farbanje doci i onda na kraaju da mu narucimo lijepu obucu za zimu a i za ljeto :)

O daljem radu bicete blagovremeno obavjesteni.Do tada lijep pozdrav ;)
 
Svaka cast!;)
Preporucujem ti sada detaljno pranje i ciscenje vozila, zatim nekad u dogledno vrijeme kvalitetno poliranje. A onda ostali radovi, mehanika itd..;)
 
Član
aa spice pa nista se ne hvalis... ako mognem stat u njega ocekujem krug hehehe
nek je sa srecom i da te sluzi ko audi ako ne i bolje :D
 
MATADOX je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
sUx je napisao(la):
jesi ovo od bata hamde kupio :lol::lol::lol::lol: salim se Dobar djecemi ( nek bude sa srecom )

hahaha to sam ga ja isto pitao :) zamisli u ovo sta upakovat , daj rapsolku za donacije hahahahaha :123::123:

Nije od Bata Hamde...ovaj je iz Gorazda sa Drine :)

Najvjerovatnije ide promjena masine samo dok malo skontamo sta upakovati u njega :)

erol_brcak je napisao(la):
Ovo mi je zelja svakako u zivotu jednom posjedovat za kruzanja,a trenutno razmisljam kako bi bilo u njega ugurat kakav b16 hondin jer ih ima dosta u toj kombinaciji,na zapadu bar ili bar d16a9 s obzirom da ih kod nas ima za nabavit. Kako god ili cista restauracija ili zujalica ,nista izmedju sto se mene tice :icon_biggrin:

Ma ide malo restauracija a malo cemo ga i modernizovati....daj mi malo bolje objasni to pakovanje motora hondinog,iz koje honde???



Ima na netu puno projekata,potrazi,ne razumijem ti se ni ja u to,samo znam da ljudi to masovno rade :)

Eo par linkova

Sta,kako:
http://www.minimania.com/web/DisplayID/1711/SCatagory/ENGINE/DisplayType/Technical%20Information/ArticleV.cfm

To je za B seriju motora,odnosno vtec,a dobar b16 motor da narucis iz japana sa jedno 60 hiljada predjenih nije ispod 2-3 soma,pitanje je kako ga uopce dovest vam i koliko kosta dostava. Mozda najbolje kakvog stranca dofurat pa iz njega prepakovat sve,bila je skoro del solka crvena na pik-u se prodavala,sad cu bas pogledat. 1200 eura sve potrebno za swap;motor,mjenjac,set kvacila,instalacija,poluosovine,ecu..

evo je
http://www.pik.ba/artikal/402981/honda-crx-1-6-vti/
 

sUx

Član
http://www.minimania.com/Search_Inventory.cfm?tabName=products

http://www.minimania.com/web/DisplayID/1887/SCatagory/Reviews/DisplayType/News/ArticleV.cfm
 
Član
Ima li iko broj od onog Bata Hamde??? Treba mi da vidim ima li on kakvih rezervnih dijelova..
 
Član
Pratio sam ja onog lika iz Srbije, ima 4-5 minia, samo se tim bavi... nisam kući sada, pa kad dođem pošaljem ti njegov link gdje su mu projekti... voljan je pomoći svima koliko sam skontao... a i ima njeku šnjiru za sve minie može nove dijelove nabavit negdje iz Engleske... pa možeš se sa njim konsultovat što ti bude trebalo i neophodno ;)

Sa srećom, pozz.
 
Član
antrax je napisao(la):
Pratio sam ja onog lika iz Srbije, ima 4-5 minia, samo se tim bavi... nisam kući sada, pa kad dođem pošaljem ti njegov link gdje su mu projekti... voljan je pomoći svima koliko sam skontao... a i ima njeku šnjiru za sve minie može nove dijelove nabavit negdje iz Engleske... pa možeš se sa njim konsultovat što ti bude trebalo i neophodno ;)

Sa srećom, pozz.

Extra :) Salji to cim stignes jer mi hitno trebaju neki dijelovi ;)
 
Član
MATADOX je napisao(la):
antrax je napisao(la):
Pratio sam ja onog lika iz Srbije, ima 4-5 minia, samo se tim bavi... nisam kući sada, pa kad dođem pošaljem ti njegov link gdje su mu projekti... voljan je pomoći svima koliko sam skontao... a i ima njeku šnjiru za sve minie može nove dijelove nabavit negdje iz Engleske... pa možeš se sa njim konsultovat što ti bude trebalo i neophodno ;)

Sa srećom, pozz.

Extra :) Salji to cim stignes jer mi hitno trebaju neki dijelovi ;)

http://www.oldschoolhr.com/forums/showthread.php?t=6494

Eto link njegovih projekata...

lik na forumu tamo se zove Mini_Filip a pored njega tu ima još dosta znalaca vezano za minije... ima tema 30 stranica, ali vjerujem da će te interesovati pa ćeš sve pročitat redom... čitajući ćeš skontat šta i kako dalje ;)

pozz. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top