Mercedes w211 e320 cdi servis

Mercedes w211 e320 cdi servis

Član
Pozdrav.. Nedavno sam kupio mercedes w211 e320 cdi i na displeyu mi pocelo izbacivati "E service" i odbrojava dane, pa ako neko zna o cemu se radi da pojasni.
 
Član
Na mercedesu A-H oznacava koliko treba sati da se servis obavi. A ( 1h), B (2h) ... H (8h ) . Pregledaj servisnu i vidi na kojoj kilomentrazi trebas da radis odredene stvari. Vjerovatno se radi o cjelokupnoj inspekciji. Kod tebe je vjerovatno slucaj mali servis, + zamjena ulja u mjenjacu i filtera (ako je automatik) + zadnji dif
 
Član
Na mercedesu A-H oznacava koliko treba sati da se servis obavi. A ( 1h), B (2h) ... H (8h ) . Pregledaj servisnu i vidi na kojoj kilomentrazi trebas da radis odredene stvari. Vjerovatno se radi o cjelokupnoj inspekciji. Kod tebe je vjerovatno slucaj mali servis, + zamjena ulja u mjenjacu i filtera (ako je automatik) + zadnji dif
U servisnoj stoji da je ulje u motoru zamjenjeno prije ne punih 10.000km, za mjenjac nisam siguran ali ja namjeravam cisto radi svoje sigurnosti to sve odraditi kad nadjem vremena..samo ako mi jos mozete reci da li je to, hajmo rec upozorenje, hitno ili ne.. Hvala na odgovoru
 
Član
Trebao bi zamjeniti ulje i filtere mali servis ( Svakih 10 000 km -> Preporucio bi ti da ti majstor napravi ovo preko STAR dijagnostike ) Stavili su to kao upozorenje, i trebao bi da ga uradis u tom nekom periodu, cisto radi sebe.
Ali ako si nedavno kupio to vozilo, definitivno uradi sebi slj. Mali servis ( filter zraka, filter ulja, ulje) , ulje mjenjaca, filter mjenjaca, ulje u diffu. Budes miran. Dobro prelistaj servisnu, vjerovatno sada ti ide i zamjena antifriza. Ionako ti ide zima pa provjeri.
Ako ti nije stalo do tvog vozila i sigurnosti/ mozda si ga uradio ranije, taj servisni interval mozes ponistiti (a da ga ne uradis).
 
Član
Odmah poslije kupovine auta odrade se svi servisi jer kod nas su sva auta servisirana tik prije prodaje, rodjak uzeo auto ja mu mjesec dana govorio da uradi servise on stalno ponavljao covjek je meni rekao da je on sve to odradio i onda se desi pukne zupcasti 2500KM na glavu :)
 
Član
Odmah poslije kupovine auta odrade se svi servisi jer kod nas su sva auta servisirana tik prije prodaje, rodjak uzeo auto ja mu mjesec dana govorio da uradi servise on stalno ponavljao covjek je meni rekao da je on sve to odradio i onda se desi pukne zupcasti 2500KM na glavu :)
Ne treba vjerovati nikome.. Ja sam auto kupio u Austriji u autokuci koja ima i svoj servis i odmah po kupovini odvukli su ga u taj servis na jos jedan pregled kojem sam i ja prisustvovao, u servisnoj knjizici sve stoji i servisi su radjeni u ovlastenom MB Star servisu sa pecatima, osim zadnjeg koji je radjen u ÖAMTC takodjer sa pecatom, ali ja cu naravno radi sebe odraditi mali servis kao i servis mjenjaca jer je automatik pa nije sale snjim. Samo me brinulo to sta izbaciva na boardu jer nisam prije imao iskustva sa Mercedesom.. Hvala na odg i pozz
 
Top