Mercedes w203 paljenje

Mercedes w203 paljenje

Pozdrav,

Jutros, ubacim kljuc, otkljuca se volan, dam kontakt, sacekam da se iskljuci lampica za grijace i kada okrenem da upalim motor nista se ne desi. Niti je sta skljocnulo (barem nisam cuo), niti je zaverglao. Sa rezervnim kljucem ista stvar. Do jutros, deset godina je palio od prve. Akumulator nije jer sam dosad promijenio dva i znam otprilike simptome praznog akumulatora.

Da li neko zna u cemu je problem prije nego sto krenem zvati pomoc na cesti ili traziti autoelektricara :)
 
Pregledao sam. Slicno je. Ako primjetis, kod njega na videu se ne ukljuce grijaci. Kod mene grijaci odrade svoje ali kad okrenem kljuc do kraja nista se ne desi. Cujem ja taj relej za grijace da skljocne. Najgore mi je sto ne znam kome da odem niti mogu otici jer ne mogu da upalim auto. Mogu pozvati slepu ali mi se ne ide u ovlasteni jer je preskup u odnosu na vrijednost koje auto sad ima. Najsretniji bi bio kada bi pomoc na cesti mogla odraditi svu dijagnostiku ili kada bih mogao da neki elektricar dodje i da to sve ispita.
 
Problem rijesen. Zamjenjen alnaser automat. Dinagnostika, ako upali na guarnje onda nije brava vec alnaser :)
 
Top