mercedes w124t...

mercedes w124t...

BHT Ovisnik
ima ti jedan cika ljuboje strasne felge za mecku:D
http://www.pik.ba/artikal/2049580/bbs-17-quot-mercedes-audi-vw-seat-skoda-samo-320km-/

dobar merc,plovi po cesti,a nije ni skup bio:cool:
a ove felge sto imas mislim da bi mu legle samo tako,bar na limuzini izgledaju za 5+:cool:
 
Član


Uploaded with ImageShack.us
he,he ev'ga
felge su mi trenutno na poslednjem mjestu
danas sam kupio mjenjac,treba lamela korpa,jedan prednji lezaj,ma ima jos nekih sitnica,pa oprugice neke,pa tek onda felge :D
 
Član
Dobra mečka, 250 D je najbolji motor što je Mercedes ikad napravio ,samo redovno ulje mjenjati i 1000000 KM bez problema, to što kažeš da je lijen pogledaj koji mu je omjer zupčanika na diferencijalu, ako nije njegov original onda nije ni čudo da ide sporije.
Ako je sve u redu trebao bi da ide sasvim solidno 90 KS, ipak je to Mercedes auto za uživanje, :cool:
 
Član
otac mi je imao ovakvog... bio je 1990 godiste ja mislim... 250d... nije bio nesto brz al vala nije bio ni tako spor... 90 KS je solidno .... udobnost za nepovjerovati... nekako kad sjednes u njega (ne sjednes nego se zavalis) imas osjecaj bas da plovis...

uglavnom, da bude sa srecom... ;);)

PS: je li morao biti karavan... oni su mi nekako puno ljepsi...
 
Član
rjeseno je
kada csam promijenio filtere,mnogo bolje dise,pa je tako i maaalo agilniji
dok se uradi reglaza bosh pumpe i dizni,on ce ici k'o pista

inace mi smeta sto je ovako mek(poslije keca :D )tako da cu najvjerovatnije crvene opruge zveknuti

hvala na cestitkama ;)
 
Početnik
Ili mi se cini ili sam pogrijesio temu jer jos nikakve 18ke ili 19ke nisma vidio na autu. :D
Pardon nisam ali vlasnik se necka nesto no nece dugo :icon_biggrin:
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
PS: je li morao biti karavan... oni su mi nekako puno ljepsi...

samo karavan,nista drugo ! :icon_smile:
neki dan u gepek stalo 10 felgi sa gumama,meni oci stale :icon_eek: kada sam natovario.nisam mogao vjerovati

ha,ha
sarajlic,izgleda da sam dosao pameti... :D
ma ne mogu sada stavljati nista veliko,ubi me ova zima

jutros kada sam naletio na led,jedva ga zadrzao na putu
 
Član
Vidim te na Mercedes Club HR, ono za grijanje su ti ljudi odgovorili, i ja mislim da bi termostat trebao provjeriti. To ti je ujedno i prilika da uspeš i novu rashladnu tečnost u njega. Ni slučajno crvene opruge ( govorim iz iskustva) pogotovo ako isti posjeduje " Nivoregulirung" zadnjeg ovjesa-podešavanje nivoa u koliko se optereti auto.
Za bolji rad i vuču motora netrebaš raditi reglažu pumpe, u rezervoar uspi ATF ulja da podmaže pumpu i dizne.
Ima li ABS i ASD uređaj?
 
Član
Dobro ti je kandalf rekao, učlani se na mercedes forum.hr i ljudi će ti pomoći oko svega (i ja sam član pa zato i govorim) a što se tiče mercededa, klasika nepoderiv auto, i sam imam takav.. malo jest lijen ali ako želiš da poboljšaš ubrzanja, stavi drugi diferencijal, to ti je najjeftinije. U mene je bio sa prijenosom 3.91, a ja sam stavio njegov originalno 3.64, i na kraju mi je bilo kriovo, pošto je na ovom prvom bolje ubrzavao. Kad imaš bolje ubrzanje smanjuje ti se krajnja brzina, ali opet, nemaš ga gdje ni tjerati tako...Najbolje žalje u sređivanju merca, i nemoj divljati s tuniranjem, nije on za toga...;)
 
Top