Mercedes W123

Mercedes W123

Znači Mercedes W123 200 D 5 brzina. Imam neke jeftine planove za njega, preporucite i vi sta al da nije puno skupo
7kyd.jpg
1kty.jpg
48vh.jpg
 
Za 200d i 4 su dovoljne :) Sredis limariju ako je gdje pokazala, a vjerujem da jeste... Utegnes ga mehanicki... to ti je najbitnije a onda posle, nastimas ovaj predni branik, zamjenis masku, mozda kockaste farove... poliranje auta, hromiranih dijelova.... cisto da mu vratis sjaj, i sredis unutrasnjost, operes sto se da oprati. Cisto da bude kulturno auto. I mozda neke felge cisto da su sve 4 iste. Sve sto budes vise htio sve je skuplje.
 
Prednji branik mi je varen, tako da cu vjerovatno kupit drugi, masku isto moram drugu a farove necu dirat, men se sviđaju i ovi. Mislim da cu kupit felge sto su ko i zadnje alu, samo da naletim. Vidim da ste i vi ljubitelj Mercedesa. Ja sam skoro polozio i skoro posto punoljetan. Al kad sam seb biro auto bilo je samo Mercedese il ništa. I vjeruj dobio sam bolje auto nego sam zamisljo pozz
 
Ne moras mi druze persirati, opusteno, nisam ja puno stariji od tebe :) Mozes masku ofarbati u crno kao sto je na mom avataru... Samo polako i skladu sa svojim mogucnostima. Sredis auto da bude kulturno i za oko i za voznju, i uzivas :). A sto se tice felgi moze, dobre su, original je original. Samo ih operes dobro, jos bolje bi bilo da ti ih neko fino ofarba, ali otom potom.
 
mogo bi i to sa maskom, neznam gdje se imaju nabavit ove sjajne ko lajsnice sto su na maski. Da mi bi nove. Ne znam ima li u auto dijelovima
 
Imam u planu da ga još sredim, možda uzet 4 petokrake mercedesove ili dvije felge stavit naprijed kao što su nazad, karambolku prednju promijenit, masku, opet možda u martu ako ga do tad ne prodam. Imam namejru kupit seb coupe euro 3 u Njemačkoj Mercedes naravno...
 
Imam u planu da ga još sredim, možda uzet 4 petokrake mercedesove ili dvije felge stavit naprijed kao što su nazad, karambolku prednju promijenit, masku, opet možda u martu ako ga do tad ne prodam. Imam namejru kupit seb coupe euro 3 u Njemačkoj Mercedes naravno...
nema auta bez starog mercedesa, lim kod novog je 3-4 puta tanji nego kod ovih starih
 
e to je tačno, dobar je i u vas Mercedes, W126 pravo gangstersko auto :) I ja sam htio W126 al mi je ispo povoljno W123 pogotovo sa 5 brzina što je teško nać. I bez puno razmišljanja uzmem. Nisam se pokajo ni sekunde, što se tiče potrošnje kako su neki navikali ja sam prezadovoljan.
 
ne moraš me persirat , nisam ni ja ništa puno stariji od tebe možda pola godine :D a ima da ga sredimo da bude gangsterski :D
 
Član
daj nam jos kakve podatke, koja je godina, koliko si ga platio ako nije tajna, a sto se tice preporuka, ono prvo i najvaznije: kocnice (ako ih nisi vec promijenio), pa onda jedno po jedno, ako su ti slabe gume, trazi kakve dobre polovne, jer zima je nastala, a i snijeg moze svaki cas da zapada, a ostalo koliko si u mogucnostima, evo i ja uskoro imam namjeru kupovat auto, isto kao i ti pocetnik, ja cu malo uzimat bolje auto, ali naravno, nista bez pomoci roditelja, a tebi preporucujem, radije vozaj mercedesa jos godinu, radije ga ne prodaji, kad budes sa parama kupi sebi auto, a ovo u garazu, i jednog dana akoBogda kad budes se zaposlio (ako nisi vec), budes dobro zaradjivao, kad "stanes na noge" , sredjivaj mecku, ovo je steta prodavati, sve manje i manje ih je.

a za sada ti prvo sredi ono najbitinije oko mehanike i ako je gdjegod "supalj" to uradi a ostalo ti nije zurba.
i ja sam fanatic MB-ova i nadam se da cu za par godina posjedovati jednog, zelja mi je w126 ili w114/115 poznatiji na nasim prostorima kao "minika".
drug, sretno sa MB-om.
 
Član
Sretno sa novim autom, ja sam vozač godinu i po, i moji prvi auto je bio w123, čuveni "jumbaš"..

jumb.jpg


Znači, prosao sam svašta i staro i novo, fiat tempra, eto je na slici, hyundai sonata, fiat uno, alfa 155, alfa 147, MB 124, golf II, golf III, honda civic, nissan almera, itd.. ne mogu se sjetiti više..

Uglavnom, oprao sam ga dubinski, ispolirao, ispolirao hrom detalje, i ratkape.. kao i svaki klinac, točio lozu i zajebavo se zadnjom vucom, otkido, lomio, krsio, dusu mu vadio nikad nista, uzeo ga je covjek koji ga je i uvezao i to je dosao s pricom da je to jedini auto kojem vjeruje jer su mu se sva druga koje je imao poslje njega kvarila...

Svaka cast talijanima na ljepoti, svaka cast japancima na lezanju na cesti i performansama u malim automobilima, svaka cast koreancima na ispravnosti svega, svaka cast francuzima na udobnosti, svaka cast njemcima (VW AUDI) na kvalitetu i kod starijih robusnosti, ali Mecedes-Benz je sve to spojio u jedno...

Trenutno sam sebi uzeo merca 190 i zacrtao sam da cu ga ostaviti i srediti po svom ukusu...

Uskoro cu predstaviti u garazi samo da bude ljepse vrjeme da ga uslikam i operem po 5 put u ova 3 dana :D

Poneta sve ove priče je da doskora su ovakva auta krstarila drumovima i izazivala odusevljenje, a sad su postali bagatela i docepali smo ih se mi mladji, koji svoje vrijeme trosimo na auta, sto je drugim ljudima neshvatljivo.. jer njima auto sluzi kao prevozno sredstvo i nista drugo... To zna raja sa foruma i zato i postoji ovakav kolektiv i druzenje kakvo je ovde..

Zajebi sve price i upiranje prstom na ulici, odvoji pare za auto, i kreni sam u sredjivanje, vidices koliko je ljepse tako nego platiti nekome da ti nesto uradi..

Sretno !
 
Član
Druze moj,znam kako ti je,i ja sam u istoj situaciji bio kad sam polozio :) malo para,a treba ulaganja... Bio sam u pocetku krenuo opasnim "cuningom" i kojekakvim glupostima,al Bogu hvala vratio sam se na pravi put. Samo polako,prikupljaj pare,sredjuj ono sto je najbitnije i onda samo redom kako skupis pare,tako precrtavas stavke na spisku ulaganja... Znaci trap i limarija na prvom mjestu,pa onda ti neki detalji oko estetike. Ako bude para za kakve felge,samo neke 15ske sa malo vise falca,i to je to.
Pozz i srecno u radovima ;)
 
Top