
S klasa Coupe je premijeru imala na prošlogodišnjem sajmu automobila u Ženevi, ali u Mercedesu su već tada najavili i nove verzije.
Tako su se prošle godine pojavili i sportski S63 AMG Coupe i S65 AMG Coupe, a stiže i S klasa Cabrio. To su protekle godine potvrdile i brojne špijunske slike maskiranih test primeraka, a na ovom renderu iz nemačkog magazina Auto Bild možete videti kako bi ovaj luksuzni i veliki kabriolet sa klasičnim, mekim krovom trebalo da izgleda.
Buduća S klasa Cabrio će imati istu dužinu kao i S Coupe (5027 mm), a slična će biti i visina (1411 mm). Takođe, u unutrašnjosti možemo očekivati i airscarf sedišta.
Od motora se očekuju 4,7 litarski V8 twin-turbo sa 455KS i 700 Nm, zatim 5,5 litarski V8 twin-turbo sa 585KS i 900 Nm, kao i 6,0 litarski V12 twin-turbo sa 630KS i 1000 Nm obrtnog momenta.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Render: Autobild.de
I neki od ranije objavljenih rendera (by Theophiluschin.com)

