Mercedes ML 270 w163

Mercedes ML 270 w163

Pozdrav,planiram kupit navedeni auto pa me zanima misljenje opcenito,udobnost,cijena odrzavanja,potrosnja itd,koje su mu mane i koje prednosti,na sta obratiti paznju prilikom kupovine,znaci godina je 2003 sa maglenkama u braniku,automatik....
 
Pozdrav,planiram kupit navedeni auto pa me zanima misljenje opcenito,udobnost,cijena odrzavanja,potrosnja itd,koje su mu mane i koje prednosti,na sta obratiti paznju prilikom kupovine,znaci godina je 2003 sa maglenkama u braniku,automatik....
Desetak litara trosi, problem ima sa zadnjim oprugama koje pucaju kao da su od stakla i taj motor ima problem sa usisnom granom, ako na njoj bali ulje ne uzimaj jer se tog curenja neces rijesit bez nove usisne koja kosta oko 1200KM. Sto se tice udobnosti auto je vrh.
EDIT.
Plocice za njega kostaju oko 450KM, diskovi preskupi kao i gume. Kocnice ti mogu trajati veoma dugo ako ne divljas
 
Član
Taj ML je jedan od najlosijih mercedesa, potrosnja po gradu 12+, odrzavanje bilo kojeg je terenca skupo a posto je u pitanju mercedes racunaj jos skuplje od ovjesa kocinica guma + jos mnogo stvari jer je tome autu gotov 15 godina a u nas je auto tesko naci u pristojnom stanju vecinom u svako auto ima ulaganja. Plus po meni taj ml izgleda staro i zastarijelo npr x5 tog godista puno bolje izgleda i modernije. Ako nemas potrebu za terencom ne kupuj.
 
Nemam ja potrebu ni za SUV ni za autom,ima pola god sam kupio passata b5.5 nego mi se svidio ML i nesto me vuce,pa se raspitujem malo...
 
BHT Ovisnik
Maha jadan sta je vrh udobnost, udobniji moj patrol. Ja bih suva gledao x5 ili xc90. Ja sam par tih ML-ova dobivao u zamjenu, vidim cijena im niska, ali kako sam čitao nitko nista dobro za njih ne kaze
 
E to se slazem,dosta prihvatljiva pocetna cijena,i dosta ljudi je reklo da je vrlo udoban,pa sad nezz,nisam jos vozio ni jednog
 
Maha jadan sta je vrh udobnost, udobniji moj patrol. Ja bih suva gledao x5 ili xc90. Ja sam par tih ML-ova dobivao u zamjenu, vidim cijena im niska, ali kako sam čitao nitko nista dobro za njih ne kaze
Naspram x5 je vrh jer sam se vozio u oba. A Boga pitaj u kakvom si se ti vozio, vjerovatno sjebanom :)
 
Super Moderator
Naspram x5 je to jedna kanta obicna. Imo sam dva ML-a 270 cdi (jedan bio tad 90000km preso, drugi 300000) i dva x5 3.0i (jednog i dan danas). Manje x5 benzinac trosi, da ne pricamo kolko je ljepsi, kolko bolje ide itd itd. Ne sjecam se kolko je udoban il neudoban, a x5 se vozi ko auto nema ljuljanja itd. Sa ml ne znas jesil poso il doso, krenes negdje ne znas ti ni kud ides, tolko je los auto da ne znam opisat. Imo sam i dva novija ML-a to je skroz druga prica, ko dva razlicita svijeta, al ni taj nije ko x5
 
Član
Udobniji X5 od Mercedesa? Hahaha Gasi mjesalicu, motaj kablove...:banghead:

A ti buraz ako nemas potrebu za dzipom, nemoj ga ni kupovati, samo te moze glava zaboljeti jer nasa raja opcenito nema love i u skladu s tim odrzava auta. To se pogotovo odnosi na dzipove kojima je svaki dio skup.. Kupit ces auto jefino, a dat ces duplo vise da ga dovedes u normalno stanje. Tako da, vjeruj mi, ako ti nije nuzda nemoj ni kupovati.
 
Super Moderator
Udobniji X5 od Mercedesa? Hahaha Gasi mjesalicu, motaj kablove...:banghead:

A ti buraz ako nemas potrebu za dzipom, nemoj ga ni kupovati, samo te moze glava zaboljeti jer nasa raja opcenito nema love i u skladu s tim odrzava auta. To se pogotovo odnosi na dzipove kojima je svaki dio skup.. Kupit ces auto jefino, a dat ces duplo vise da ga dovedes u normalno stanje. Tako da, vjeruj mi, ako ti nije nuzda nemoj ni kupovati.

A gdje to pise koji je udobniji?
 
Član
Htjedoh napisati Patrol.. Al' eto kad im je Patrol udobniji od ML-a, po logici stvari im je onda i X5 udobniji?

Patrola, pajera, land cruisera poredit sa ml-om x5 tuaregom q7 nema smisla ako se vec gleda na udobnost ne kupuje se ni jedno od tih auta. Sad da je ml nesto udoban i nije ali je malkice udobniji od x5 ali je zato i nestabilniji. Tako da svaki ima prednosti i mane ali gledajuci generalno x5 je bolji.

Partola vs ml, kad patrola kupis znas sta si kupio, dok ml-a kad kupis uzeo si malo odignutije auto sa pogonom na sva 4 tocka koje asocira na djipa. :)
 
Top