Mercedes ML 230 POMOC

Mercedes ML 230 POMOC

Problem je u automatskom menjacu auto nemoze da upali radi se oko motora kad su ga dovukli bio je u N i dok smo radili unutra gurno sam rukom menjac i usao je u P i sad ga nemogu vratiti u N a auto nemoze da se upali a osto na pola dvorista.
E sad jel ima neka mogucnos da se presalta HITNOOOOOO.

evo slika menjaca
247482d1353208646-03-w163-full-audio-hardware-replacement-img_20121117_160926_443.jpg
 
Član
ako ne može, kad se uključi kontakt, onda te plastike oko ručice poskidaj da dođeš kutije gdje hoda ručica mjenjača, eh sad negdje postoji unutar te kutije sa lijeve ili desne strane mehanizam (kao neki limić, tako nešto) koji neda ručici da hoda bez kontakta, možeš šaravcigerom da pomakneš taj dio i ručica je slobodna. na E klasi se to nalazi sa desne strane u pravcu kretanja
 
Član
sreća njegova nije novi ML, jednog sam pokušao natovariti na šlepu neće da izbaci iz P, došo kolega sa paukom i odvezo ga. Etoako neko zna način da se izbaci iz P novi tip ML-a, super bi mi došlo
 
Das kontakt nogu na kocnicu i povuci mjenjac skroz do dna bitno je samo da nije u P u svim ostalim polozajima auto se mora kretati kad nije upaljen ;)
 
Član
dado990 je napisao(la):
sreća njegova nije novi ML, jednog sam pokušao natovariti na šlepu neće da izbaci iz P, došo kolega sa paukom i odvezo ga. Etoako neko zna način da se izbaci iz P novi tip ML-a, super bi mi došlo

mislim mehaničkim putem kad je mjenjač u kvaru
 
Član
Nemoj ništa silom,ima neka fora, posle udesa ja ga u P ubacio, posle ga navukli u na dizalicu nismo mogli drugačije,a sve sam pokušavo da ga izbacim iz P. Posle mi kući došo majstor dao kontakt nesto uradio i ubaci u N, ja ga smetno pitat sta je uradio.. Valjda će se javit netko ko zna.. Od kontakta i kočnice nema nista da ti odma kažem...
 
Član
Jurke je napisao(la):
Nemoj ništa silom,ima neka fora, posle udesa ja ga u P ubacio, posle ga navukli u na dizalicu nismo mogli drugačije,a sve sam pokušavo da ga izbacim iz P. Posle mi kući došo majstor dao kontakt nesto uradio i ubaci u N, ja ga smetno pitat sta je uradio.. Valjda će se javit netko ko zna.. Od kontakta i kočnice nema nista da ti odma kažem...

znam za stari tip, ali onaj novi što ima ručicu na mjestu ručice brisača
 
Član
pogledaj ima li gdje oko mjenjaca rupa u koju mozess ugurati kljuc da odblokiras mjenjac. dosta automatika to ima
 
Probo sam okrenem kontakt pritisnem kocnicu i nista nece da se pomeri.
Ugurali smo ga u garazu kad se povuce i drzi rucica prema dole onda se moze kretati al cuje se cik-cik-cik kojom brzinom guras vise cakce

Na slici sto sam obelezio crvenim tu ima dugmence al opet nece,neznam mozda treba ljuljati ga i onda probati isaltati

290sosx.jpg
[/img]
 
Član
ev imas ovdje par rjesenja, procitaj
http://www.benzworld.org/forums/w163-m-class/1291218-ml-320-stuck-park.html
 
Top