Mercedes cl203 2.2cdi REMAP! Hitna Pomoc

Mercedes cl203 2.2cdi REMAP! Hitna Pomoc

Moja isprika :)
Inace za djecicu I ne upućene,postupak prije mapiranja auta je sljedeci:
1. Dovest auto u 100% tehnicki ispravno stanje od motora do turbine kocinica ispuha itd,pa sve do izmjene ulja I filtera
2. Dati posao strucnoj osobi
3. Mjeriti na valjcima ugrijano auto 3 mjerenja
4. Ponovo provjerit dali je sve u 100% savrsenom stanju od dizna pumpa goriva itd,dali je kvalitetno gorivo u autu itd itd.
5. Mapirat I ponovo na valjke
6. Provjera ispravnosti svega nakon mapiranja
7. Vozi auto I uzivaj ( pod uvjetom da su gor sve tocke zadovoljene)
Ali ovo sto sam ja nabrojao kosta tako da malo ljudi se odlucuje na to.
 
Pozdrav drustvo, treba mi pomoc uradio sam REMAP na mercedesu w203 cl203 sport coupe 122ks 2004, kako kaze majstor sto je radio remap auto je sa tom mapom dobilo 50ks, ali auto mrvicu bolje ide ma neprimjetno kad da ima snage kad ga stisnes a km/h isto ide, on je ugasio i EGR, autu je ciscena turbina, ciscen EGR, ciscen izduv i DPF sve je ocisceno pre remapa, da li zna neko zasto auto ne ide bolje inace ovaj auto fabricki ide kao lud za 122ks, zanima me znate li zasto nema razlike na ubrzanju vozila, kao da mapa nije uspjela ali on tvrdi da mapa radi, ako neko zna neka pise odmah jer on sutra ide nazad u austriju pa u 7 sati cemo se naci da pogleda jos tako da sto pre napisete mogli bi mozda rijesiti? moze li biti do senzora zraka maf-a? ili zbog EGR-a sto je ugasen? pomoc bi mi mnogo znacila...
Posalji tu novu mapu da pogledam trazi kopiju , uz nju original , prosledi na email pregledat cu I javit ako postoji problem ovo se odnosi ako je auto potpuno ispravno kao I maf I map senzor I ako turbo I dizne ispunjavaju kriterijum. Egr moze da zeza ako je elektronski. Druga stvar pitanje je sta je radjeno I kako I da li je radjeno , mozda bude neka sitnica a mozda cela mapa. Opet kazem ovo se odnosi ako je sve kako treba sa automobilom

Posalji primerak pregledam javim popravim.

Pozdrav

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max
 
Posalji tu novu mapu da pogledam trazi kopiju , uz nju original , prosledi na email pregledat cu I javit ako postoji problem ovo se odnosi ako je auto potpuno ispravno kao I maf I map senzor I ako turbo I dizne ispunjavaju kriterijum. Egr moze da zeza ako je elektronski. Druga stvar pitanje je sta je radjeno I kako I da li je radjeno , mozda bude neka sitnica a mozda cela mapa. Opet kazem ovo se odnosi ako je sve kako treba sa automobilom

Posalji primerak pregledam javim popravim.

Pozdrav

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max
Tek sad primetio da je stara tema... izvinjavam se

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max
 
Top