Mercedes cl203 2.2cdi REMAP! Hitna Pomoc

Mercedes cl203 2.2cdi REMAP! Hitna Pomoc

Pozdrav drustvo, treba mi pomoc uradio sam REMAP na mercedesu w203 cl203 sport coupe 122ks 2004, kako kaze majstor sto je radio remap auto je sa tom mapom dobilo 50ks, ali auto mrvicu bolje ide ma neprimjetno kad da ima snage kad ga stisnes a km/h isto ide, on je ugasio i EGR, autu je ciscena turbina, ciscen EGR, ciscen izduv i DPF sve je ocisceno pre remapa, da li zna neko zasto auto ne ide bolje inace ovaj auto fabricki ide kao lud za 122ks, zanima me znate li zasto nema razlike na ubrzanju vozila, kao da mapa nije uspjela ali on tvrdi da mapa radi, ako neko zna neka pise odmah jer on sutra ide nazad u austriju pa u 7 sati cemo se naci da pogleda jos tako da sto pre napisete mogli bi mozda rijesiti? moze li biti do senzora zraka maf-a? ili zbog EGR-a sto je ugasen? pomoc bi mi mnogo znacila...
 
E ovako "dok je Ovaca neće falit vune"
Zato se ne radi remap bez valjaka za mjerenje snage,takvim pristupom ko ti ces za koji mjesec plakat I govorit crklo mi ovo crklo mi ono,pomagajte... cuj 50 konja,licis mi na padobranca....
 
Na nekim vozilima je moguce izvuci 50hp,ali mislim da na 220 cdi bas i nije.Odes na valjke i vidis koliko ustvari imas snage,morao bi osjetiti dobru razliku naspram oem snage.
 
E ovako "dok je Ovaca neće falit vune"
Zato se ne radi remap bez valjaka za mjerenje snage,takvim pristupom ko ti ces za koji mjesec plakat I govorit crklo mi ovo crklo mi ono,pomagajte... cuj 50 konja,licis mi na padobranca....
druze jesam ja pitao da se sprda neko ili da pomogne, ako ne znas nemoj pisati gluposti i tako misliti da si neka faca
 
Član
Prodao ti je maglu i promaju, eto to je rješenje svih tvojih problema. Jeftinog remapa i tolikog povećanja snage nema bez valjaka. Tebi je sad auto možda i slabiji nego na fabričkoj mapi. Ne čačkaj više ništa i ne traži nikakve uzroke zašto ne vuče već vraćaj fabričku mapu i otidji kod nekog ko zna šta radi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
"treba mi pomoc uradio sam REMAP na mercedesu" to ti je inace kao na dvici odvrnut i zavrnut saraf na bosch pumpi. I sad kako bi mi tebi ovdje mogli pomoci ? Jedino da imamo kakvog vidovnjaka na forumu a ja jos za ovih 9 god nisam ga primjetio :D
 
Sutra cu da pogledam protokomjer zraka i vrijeva, u srijedu ide u servis auto da se zamjeni grijac pa cu reci da pregleda da nije nesto do auta ako ne bude onda cu ovome reci da vrati na prvobitnu mapu :) hval svima na pomoci
 
Član
Ako smatras da si prevaren i ako bude nesuglasica sa majstorom, uradi dyno test i prilozi mu to kao dokaz a i ti ces znati na cemu si..i puno je 50ks..realno ide oko 30ks
 
Član
Na tom autu bi se trebao osjetiti remap, brat je imao isti motor i uradio je remap i osjetno je bolje išao auto.

Ja kad sam radio remap na valjcima auto pokazao 161 ks prije remapa, a posle remapa nekih 189, dakle 28-29 ks. Priča o 50 ks ne djeluje realno.
A to što se ti ravnjaš po osjećaju nije mjerodavno uopšte,
 
Na tom autu bi se trebao osjetiti remap, brat je imao isti motor i uradio je remap i osjetno je bolje išao auto.

Ja kad sam radio remap na valjcima auto pokazao 161 ks prije remapa, a posle remapa nekih 189, dakle 28-29 ks. Priča o 50 ks ne djeluje realno.
A to što se ti ravnjaš po osjećaju nije mjerodavno uopšte,
Kako ce na 180 cdi pokazat 161 ks na valjcima???
 
Top