Mercedes C220 variranje obrtaja

Mercedes C220 variranje obrtaja

Član
Pozdrav svima, u pitanju je kao sto pise u naslovu C220 od 125kw, auto je 2012 god sa 160k na satu. Primjetio sam da u leru obrtaji variraju, i rekao bih na prvo paljenje kao da odradi 2,3 sekunde nekako ruzno i onda se smiri radi kao sat al obrtaji variraju uvijek bio hladan ili vruc isto je.. hvala unaprijed
 
Član
Pretpostavljam da je u pitanju benzin motor. Pregledaj vakum crijeva i pregledaj crijevo sto ide sa usisa na granu. Variranje obrtaja na leru najceste dolazi kada ulazi falsh zrak u motor radi napuknutog crijeva sa filtera na usisnu granu. Ako je elektricni leptir takodje mogu varirati obrtaji i zbog njega jer je ili zaprljan, potroseni zupcanici ili jednostavno treba kalibraciju.
 
Član
Ako je dizel onda ti ne igra ulogu ovo sto sam naveo u variranju toliko koliko benzincu. Tu ti moze biti neki od senzora. To je najbolje na dijagnostici da se vidi sta ce pokazati. Dizeli nemaju leptir gasa, vecina ima samo klapnu da ako dodje do turaze da moze zatvoriti klapnu i ugusiti motor da se ugasi. Ako variraju obrtaji znaci da ubrizgava naftu na odnosu senzora koji vjerovatno daju pogresne podatke ili su losi. Zato je najbolje prvo dijagnostiku i vidjeti kakve je greske prijavio pa od njih prvo krenuti.
 
Član
Jutros odem u Mercedesov ovlašteni, inače u Njemačkoj živim.. izašao neki njihov majstor sjeo upalio onako odokativno pogledao obrtaje kaze nije ovo nista strasno kao normalno je, otvorio haubu slusao motor kako radi itd u sustini kao sve super ne diraj nista. Tako da u narednih par dana otici cu u neki drugi servis na dijagnostiku pa cemo vidjeti sta bi moglo biti. Iskren da budem ne znam stanje nicega jer je auto kod mene tek 4,5 mjeseci a ovdje ne mozes tek tako "navratiti" kao kod nas da ti neko preceslja auto na dijagnostici nego 16 termina moras praviti... Kupio sam neki aditiv za dizne u gorivo, koliko bi bilo lose da se to naspe.
 
Top