Mercedes C220 CDI problem sa mjenjačem(Tip-tronik)

Mercedes C220 CDI problem sa mjenjačem(Tip-tronik)

Član
Kupio sam uveženo auto u septembru prošle godine,riječ je o Mercedesu C220 CDI W203 modelu iz 2003 godine,koji je opremljen sa 6-o stepenim Tip-tronik mjenjačom.Od kada sam kupio auto mjenjač se ponašao solidno do prije par dana kada sam primijetio da imam problem.
Slikao sam mjenjač evo i link-a: --- http://www.motor-talk.de/bilder/w203-tipptronic-g1189388/tiptronic-3-i202854315.html ---
E sad,radi se o tome da mogu samo da prebacujem stepene prenosa manuelno (+/-) jer mu je automatik(A) počeo da izbacuje,mislim kada upalim auto ujutro i pokušam ubaciti u A on prihvati i automatski prebacuje brzine,ali nakon nekog vremena izbaci na manuelne brzine,ovisno u kom je stepenu,to primijetim nakon možda 15 min vožnje auto samo ruukne da se tako izrazim,i kad pogledam u board umjesto A bude 3-4 ili 5 ovisno u kojem sam stepenu bio i onda ga moram šaltati manuelno jer kada cimnem mjenjač u lijevo on ne reaguje.
E sad problem je u tome što u zadnje vrijeme nikako ne može da ubaci u Automatik bio hladni start ili u vožnji,pa bih vas zamolio za pomoć ako nije problem?.nebi želio da ga prodajem,a ovako ga vjerovatno niko neće ni uzeti jer radi samo manuelno,mada mi to ne predstavlja toliki problem...dobro je da se kotrlja :D HVALA!!!
 
Član
Savjetovali su mi dijagnostiku,vozio sam auto na diagnostiku i evo rezultata:
Klima:trajna greška
Kočnica:ESP senzor neispravan
Volan:Senzor up na upravljaču
Motor:HFM senzor količine protoka zraka previše nizak
Preporuka servisa: -promijeniti zračni filter i očistiti žarnu iglu
Ništa vezano za mjenjač :/
 
Poslednja izmena:
Član
Samo me zanima ,ali iskreno, od koga si kupio auto...... i maš li kakvu servisnu knjigu, piše li u njoj vrijeme zadnjeg servisa mjenjača? Pretpostavljam da je ulje staro i da je vrijeme za servis...
 
Gori si ti sto si ga vozio tako neispravnog,nista cudno sto je crkao...Taj mjenjac ima 5 stepeni naprijed i 2 nazad,tj 5g tronic.
 
Član
E druže nema servisne knjige,nisam mijenjao ulje niti ja niti prodavač rekao je moće to gonit još koju hiljdu ali brzo će da te sustigne,mijenjao bi ja ulje ali niti mogu naći dihtunge,niti filter za ovaj tip mjenjača,nemam niti jednog distributera ovakve vrste dijelova ovdje u Doboju...a mijenjao bih sam sebi...samo ne razumijem kako onda radi manuelno kao sat,valjda bi i tu imao neke disfunkcije ali ništa...zanima me isto da nema nekakve veze sa selektorom ili sl?niko još nije prijavio ovakav problem,gledajući po netu...
 
Poslednja izmena:
Član
@turbonetics...ja na odgovor nemogu odgovoriti sa pitanjem!...ko je gori i kako ko vozi to nije tvoja stvar sve u svemu tvoj merc košta set mojih felgi sa gumama ;) ali ovo nije mjesto za raspravljanje o karakterima nego automobilima.Lijep pozdrav do daljnjeg!!!
 
Cuj to,pa kad si vec drzak tako da ti odgovorim.Tvoj Merc kosta dosta manje od mog tako da ne znam o cemu pricas ;) .A da ne budem bez koristi vozi ga u Maglaj Bosch servis Huso,ja sam jucer mijenjao ulje na E270 u mjenjacu koji je isti kao na w203.Ljudi imaju znanje a vala i opremu.
Za kraj tvoje felge i gume kostaju kao ovo?
923153_592218404129902_141817564_n.jpg

IMG_0018_JPG_2.jpg

Jako interesantno :D
LP
 
Član
promijeni ulje u mjenjacu, ako ne bude bolje onda mijenjaj auto.
i nemoj da te ko navede da ti sam mijenjas ulje u tom mjenjacu i da ti ides trazit filtere i ulja osim ako nisi neki mehanicar sa dobrim znanjem
 
Kolega je ocigledno iz Doboja,pri zamjeni ulja u mjenjacu potrebno je 12l ulja,22km litar (Liqui Moly).8l ide u mjenjac a s ostalim se ispire sistem.U navedenom servisu iz proslog posta ce sigurno rijesiti njegov problem.
EDIT: Ulje se mijenja masinom predvidjenom za to.
 
Član
Cuj to,pa kad si vec drzak tako da ti odgovorim.Tvoj Merc kosta dosta manje od mog tako da ne znam o cemu pricas ;) .A da ne budem bez koristi vozi ga u Maglaj Bosch servis Huso,ja sam jucer mijenjao ulje na E270 u mjenjacu koji je isti kao na w203.Ljudi imaju znanje a vala i opremu.

Hvala na informaciji i ako nije problem,cijena?...skupa 12L ulja i ruke?ili ne uzimaju na ruke?

Dobro kolega izvini,mislio sam na drtinu sa tvoje profilne da je w202 pa zato,ne na ovo,ovo je već nešto drugo,obično imam iskustva da mi pametuju na auto oni koji voze punta,fijestu,kadette itd,ali vidim da ulazim u konflikt sa Iskustvom što mi baš i ne priliči...Sve pohvale na auto od mene...valjda se sad kontamo ;)
 
Ma sve ok,bivsi 124 je na profilnoj,E klasa ga zamijenila.Sta ti imas protiv Puntista (vozim i Punta :D ) lol .Uglavnom vozi auto u Maglaj,kod mene je poceo trzati mjenjac ponekad pa sam zamijenio ulje,bilo je crno kao katran.Sad salta kao nov.Cijena servisa je bila 310 km.Ljudi imaju sve moguce dijagnostike, aparaturu za mjenjac i sto je najvaznije znanje!
 
Član
Ali u srce me dirnu kad me upita da ga predstavim :D :D :D
Ne mogu a da ti ne ispunim želju...na :p
slika-285309-00a35e359924-velika.jpg
slika-285309-89b2d8eefbca-velika.jpg
slika-285309-12853640270a-velika.jpg
slika-285309-cc318156b87b-velika.jpg
slika-285309-29d82d0c3189-velika.jpg

EDIT: u detalj,mada nije prikladno za temu ali svejedno moram upload slike a nisam na svom kompu uvjek...
 
Poslednja izmena:
Top