Mercedes c200 CDI w203 _ potrebne neke info i imam jedan manji problem

Mercedes c200 CDI w203 _ potrebne neke info i imam jedan manji problem

Član
Dzeniii je napisao(la):
otjerat cu ga na dijagnoostiku pa da vidim hocel bit kakve greske,

a kako su se pokazali ovi automatski mjenjaci tip tronic, ja sam licno iznenadjen kako fino salta brzine, nikakvih trzaja nema, samo vidis kako obratji padaju

Meckin mjenjac i motor su poznati po izdrzljivosti i preciznosti MECKA JE MECKA nema dalje ja se dvoumim izmedju ML i Touareg
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
George je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
otjerat cu ga na dijagnoostiku pa da vidim hocel bit kakve greske,

a kako su se pokazali ovi automatski mjenjaci tip tronic, ja sam licno iznenadjen kako fino salta brzine, nikakvih trzaja nema, samo vidis kako obratji padaju

pa bolan mercedes je to :icon_biggrin: o čemu pričamo hehe

nemas pojma kako mi je drago vozit ga, inace prodajem vw audi seat skoda opel fiat itd, nisam do sad nikako imao mercedesa i pravo sam odusevljen autom, zato se ovako raspitujem imam zelju danaucim o mercu vise

ja imam passata i 3 mercedesa :lol: izbaci uljeza
 
Član
ma uzimaj ml i to ono 400 cdi , meni je svabo takvog mlA avantgarde davao za 3000 eura, mene uopste nije zanimalo , nisam nikako mercedese ni gledao
 
Sto se tice mjenjace, drze dosta dugo, kvalitetno uradjeni, jos pogotovo slabije auto, ma nemas brige oko toga. Jedino ako ga planiras ostavljati za sebe onda mozda promjeniti ulje i filtere, ali cisto ono radi sebe, ali ako nemas problema, ne diraj nista, samo gas i uzivaj :)

Neko spomenu 400cdi v8, nekome ko nije spreman na skuuuupee popravke i odrzavanje bolje da ne razmislja :) prijateljski savjet da ne je*e kasnije sve po redu :) Inace su dzipovi skuplji za odrzavanje, tezi...
 
Član
za šta služi ono W/S dugme pored mjenjača, danas sam ga tek primijetio, pritiskao sam ga al ne osjetim nikakve pormjene u voznji , bar mi se tako cini
Jel "W" stoji da je "Wirtschaftlich" sto sa Njemačkog na bosanski znaci ekonomično a slovo "S" standard mod :icon_question:
 
Član
Zanimljivi su mi bile ove C klase. Malo sam šnjufao o njima i ostao šokiran koliko su problema ova auta imala :icon_eek: Apsolutno sa svime. Ne vrijedi za njih ona:"mečka je to" :lol:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Zanimljivi su mi bile ove C klase. Malo sam šnjufao o njima i ostao šokiran koliko su problema ova auta imala :icon_eek: Apsolutno sa svime. Ne vrijedi za njih ona:"mečka je to" :lol:

kakvi problemi crni zela :icon_biggrin: pricaj
 
Super Moderator
Ma mercedes je mercedes pusti :cool:
Ako ikad budes u mogucnosti priustiti sebi w204, kupuj, to je jedno od najboljih auta koje sam vozio

A sto se tice to S je standard i krece u prvoj brzini i ako drzis pun gas (i bez kickdown) izvlacit ce do kraja i saltat ce na nekih 4500/min u slijedecu brzinu
A W, sad si me ti zbunio mislio sam da je to winter mode..uglavnom auto krece u drugoj, i pod punim gasom (bez kickdown-a) ne ide do kraja, i navodno je malo ekonomicniji, tako je isto i sa C na avantgarde modelima, samo sto mislim da ne krece u drugoj
 
Član
allroad je napisao(la):
Ma mercedes je mercedes pusti :cool:
Ako ikad budes u mogucnosti priustiti sebi w204, kupuj, to je jedno od najboljih auta koje sam vozio

A sto se tice to S je standard i krece u prvoj brzini i ako drzis pun gas (i bez kickdown) izvlacit ce do kraja i saltat ce na nekih 4500/min u slijedecu brzinu
A W, sad si me ti zbunio mislio sam da je to winter mode..uglavnom auto krece u drugoj, i pod punim gasom (bez kickdown-a) ne ide do kraja, i navodno je malo ekonomicniji, tako je isto i sa C na avantgarde modelima, samo sto mislim da ne krece u drugoj

kupio je moj drug w204 u njemackoj, platio 13000 € bez carine i prevoza i ostalih troskova, vidjet cemo sad kolko ce ga izac na nasim putevima, i nema sta auto je odlican kod njega je c220 cdi ne znam sad koliko kw ima, Mjenjač mu potpuno isti kao i kod mene na w203
al eto dobro bi bilo da se to rijesi sa w/s modom :icon_biggrin:
moglo bi bit svasta
W- winter( zima ) , Wirtschaftlich ( ekonomično )
S- sport , sommer ( ljeto ) , standard :icon_rolleyes:

ja sam guglao u vezi ovo w/s, šalje me na mercedes klub hrvatska, al tu ne mozes nista citat nit pisat bez registracije,a neda mi se registrovat na forum samo zbog ovog
 
Super Moderator
S - standard, C - comfort, to je 100% tako, a za W si me ti zbunio al i dalje mislim da je winter

S/W imaju classic i elegance, S/C imaju avantgarde, S/C/M imaju sportski modeli i AMG

C220 CDI w204 je 125kW ili ti 170KS
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Ista je to masina, 2.2, samo sto je druga oznaka...isto sto imas 1.9TDI sa razlicitim snagama itd. mislim da kuzis
A sto se tice tog puhanja, probaj da ne stavljas tacno na puhanje direkt u lice nego malo okreni prema gore, to se nesto malo poremetilo i nije vjerovatno vise precizno ko kad je bilo novo, ne znam sta bi drugo moglo biti. Jel mehanicko?

Odma idi chip uradi, lijen je tako :cool:

razmumio sam to oko snage i motora :cool:

Klima je nakakva automatska dvoozonska manuelna :icon_biggrin: ista kao gore sa slike,al cujem ja motorice neke kako tamo vrte nesto kad ja diram ovaj desni kolutic i kad ugasim skroz auto cujem da se klapna neka zatvara jedno 3-4 sekunde, i pokusavao sam svakako postavljat, i nece, dobijem ko malo vjetrica nekog u lice al dok vozim 60 na sat.

nije vala ni lijen toliko, draze mi je vidjet 5,5 litara potrosnju na otvorenom, sto se tice brzine negdje je kao golf tdi 66 kw mozda malo brzi, a udobniji milion puta :icon_smile:

evo koja orig slika
sqmck9.jpg

rbme7a.jpg

30jtr1d.jpg


Džordž :icon_biggrin: hvala puno za info, bio sam se trznuo jutros, evo reko neko muljo nesto oko papira il motora ;)



komsija lijepa mecka :) nisam se nikada vozio u ovakvoj,svi su udobni a mogu zamisliti ovaj karavan tek :) . kad sam kupovao passata bio u dilemi zbog zadnje vuce,ali sledeca investicija ide za mecku :D da imam nišan kad vozim.sretno da te slusa dobro ;)
 
Član
W jeste winter mod. Kao sto su kolege i rekle, kretanje drugom brzinom, saltanje na manjim obrtajima sve u cilju lakse voznje u zimskim uslovima. Dok malo naviknes na auto i dok ga testiras u svim uslovima voznje osjetices razliku izmedju S i W;)

Ovakav je kod mene na W202 aut mjenjac sa S/W modom
28022011159.jpg
 
Član
Što se tiče razlike u tim oznakama e200 i e220, kao što su ti rekli, samo razlika u snazi, kubikaža ista. Taj e200 sa 85kW je prvenstveno pravljen za taksi vozila, jer je izdržljiviji od onog sa 105kW čak su ugrađivali dodatni grijač u motor da bi što prije postigao radnu temperaturu, tj. produžio mu radni vijek.

Inače extra c klasica, ako je misliš zadržat, zatamni je i pazi gdje sipaš gorivo, osjetljivi su na loše gorivo. Kolko ti troši, ja sam vozio e200 taksi bio, ima preko 500k na satu i Boga mi ispod 7 litara nije išao, a bord pokazuje 6,5. Sretno i pazi ga onako kako to mercedes zaslužuje ;)
 
Vec je bila tema oko ovih tipki, W (winter) krece iz druge i salta na nizim obrtajima, ja ga uglavnom koristim za laganu voznju. S (standard) normalan rad mjenjaca, auto je ostrije u odnosu na W i salta na visim obrtajima. Neko spomenu paket opreme, nema to veze kod mene je Avantgarde pa ima S i W, to zavisi od modela jer je s/w zamjenjeno sa s/c a funkcija mu ostala ista.
 
Top