Mercedes C - W204 - svjetla se gase u voznji!!

Mercedes C - W204 - svjetla se gase u voznji!!

Član
Cudna stvar mi se desi maloprije. Parkiravam auto u garazu i ostavim ga upaljenog ispred dok nesto posklonim unutra pa da uparkiram , kad uzgasise se svjetla na par sekundi. :icon_question:
Stojim i gledam sta bi kad ono opet na par sekundi. I tako jedno 5 ili 6 puta zaredom ali svaki put sve krace i krace traje prekid.
One obrve iznad se ne gase , samo kratko svjetlo je nestalo...
Na tabli ne prijavljuje nista.
Auto je prije toga prano na perioni, mozda je negdje usla voda, a i kisa pada i cesta je puna vode pa dize sve kad nagaizs lokvu.

Ne dao Bog da se ugasi po noci i pri velikoj brzini.

Da li je do vode ili sta drugo?:icon_question:
 
Iz licnog iskustva ti govorim da to otklonis sto prije jer nemozes zamisliti osjecaj kad ti u voznji u mraku nestanu svjetla, srce da ti stane... kod mene je bio problem u bosch bravi, neznam na mercu sta regulise svjetla ali to pod hitno pravi... pocni prvo sa dijagnostikom, vidi sta ce ti izbaciti pa onda dalje ;)
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Jesu xenon ili halogene? Jel imas senzore za svjetla?

vjerovatno halogene, a senzore ima svaki :icon_biggrin:

moze biti i do senzora, ali najvjerovatnije je problem u prekidacu ;)

ako nije do prekidaca, iduce sto moze biti je kvar u sistemu ECU.a, jer misli da je akku pri kraju ...
dalje, moze biti bilo sta od elektronike sto stvarno izvlaci struju, i radi ovo gore navedeno
 
Član
ja bi ostavio sumnje na vodu po strani, pregledaj senzore a najpametnije je u ovlasteni servis, nek ti oni kazu sta je... Nije se zajebavat stim, ipak vozis auto od bar 25 milja... ako govoris o c klasi merca. :icon_smile: lp
 
Član
Svjetla su halogena, imaju senzor.
To se desilo par puta za redom i prestalo. Ostavio sam auto jos 10 min da radi i vise se nije pojavljivalo.
Danas cu bas da pratim hoce li se to ponoviti i usput cu otici na dijagnostiku da vidim da li ce sta da prijavi...;)
 
Meni je senzor pravio problem, bila automatska svjetla iskljucio tu opciju i ok sve

ali doduse pug je u pitanju
 
Član
Auto danas savrseno normalan.
Sve radi kako treba. Ostavio sam svjetla na automatici i poklopim rukom senzor normalno se odmah pale , kada sklonim ruku za par sekundi se gase:icon_smile:
Dijagnostika nije pokazala nista:icon_confused:

Izgleda da mu je sinoc dosla zuta minuta:D
 
Top