Mercedes C klasa ele. sjedista problem?

Mercedes C klasa ele. sjedista problem?

Radi pomjeranje dok ne crkne osigurac , sve bude sasvim normalno i spusta i obara naslon sve ok i onda poslije par puta samo izbije osigurac
 
Član
To je sigurno negdje nesto zapelo pa motor pod naponom ne moze da vrti, ili vrti ali ne onako kako bi trebao jer je preopterecen, pocinje da se grije i osigurac strada.;)
Kao sto neko rece, ni slucajno jaci osigurac stavljati, a i to mi je malo sumnjivo sa tim od 30A. Djeluje mi da je to prevelika nazivna struja osiguraca za to strujno kolo. Provjeri i to jos jednom dal je sigurno tu predvidjen zeleni osigurac, a ostalo ces vidjeti kada budes rasklapao.

Edit: Obrati paznju kada budes razmontirao da nije negdje ostecen kabel u sicu. Dovoljno je da je malo ostecen i da prilikom pomijeranja sjedista stvara kratak spoj sa masom. Eto
 
Poslednja izmena:
Gledao sam po shemi fabrickoj pise da ide 30tka , morat cu se zadati sve da rasarafam i izvadim sjediste da ga detaljno pregledam , hvala svima
 
Član
Poz narode , treba mi mala pomoc oko elektricnih sjedista u c klasi c200 2001. godina.
Radi se o tome da na suvozacevoj strani na sjedistu kada pomicem sjediste elektronski pomjeri se par puta i onda izbije osigurac i sve tako, pa me zanima do cega to sada moze biti da rijesim da ne bi morao vrecu osiguraca kupiti :D
Isto tako usput da pitam na istoj strani staklo nece da se spusti , kad pritisnem tipku cujem kao da skljocne ali ne ide ni gore ni dole.
Unparijed Hvala!
ne radi ni kod mene desno sjediste, kako si rijesio problem ako si rijesio
 
Top