Mercedes B170 cudnan zvuk prilikom hladnog paljenja

Mercedes B170 cudnan zvuk prilikom hladnog paljenja

Član
Svaki put kad palim hladan auto ima nekakav jako cudan, zveketav, zvuk koji traje obicno 2-4 sekunde. Jedan majstor mi je nako "od oka" reko da mi ne valja alneser (kaze ne vraca se nazad odmah i treba ga reparirat) a ja opet sumnjam da je u pitanju lanac ili zatezac lanca. Ako je potrebno mogu snimit video prilikom paljenja mada vjerujem da ce pravi majstor i bez tog znat o cemu se radi. Malo sam trazio po netu i nisam nasao nista konkretno.

Mimo tog zvuka prilikom paljenja, ostatak vremena auto je sasvim normalan. Isao sam nedavno do slovenije sa njim bez apsolutno ikakvih problema ili cudnih zvukova vozeci na autoputu prosjecno 140-160.

EDIT: vozilo je preslo 261 hiljadu. Benzinac.

EDIT 2: Ako auto ugasim i upalim unutar par minuta nema tog zvuka. Ako ga ne diram pola sata-sat ima.
 
Član
Kolega da ti nevalja lanac ili tensioner(zatezac lanca) upalo bi ti se check engine svijetlo imas problem ili sa alanserom ili hidraulicnim podizacima ventila, oni su na uljni pritisak pretezno oslabe nakon nekog vremena I popuste pritisak ulja kad upalis auto treba 2-4 sekunde da uljenabije pritisak I necujes poslije toga nista, ako nije alanser ja se nebi puno sekiro sve dok ti lampice ne gore da imas problem
 
Top