Mercedes A 170 cdi problem

Mercedes A 170 cdi problem

Pozdrav momci :)
Imam problem s Mercedesom navedenim modelom. Problem je sljedeći : auto mi trese uvijek u vožnji, a kada idem npr 100 kmh i izbacim iz brzine tada sve prestane i prestane svaki put kada se iz brzine auto izbaci, da je ležaj treslo bi uvijek. Gume su postavljene i balansirane i opet isto. Da je nosač motora onda ne bi treslo uvijek i kada je nosač bas se osjeti da je on ( prilikom šaltanja bi se najvise osjetilo). Jedino sta sam primjetio da mi papučica od kvačila uvijek vibrira i kada auto staji, ne znam da li je to normalno. Sta vi mislite do cega je i u cemu je problem ?
 
Je li kod njeg plivajući zamajac ili ...
I jesi li siguran da je zamajac ? Jer cudno mi je ne znam kako bih ti opisao to sve, nekad mi se desi ko sto je bio slucaj kada sam išao autoputem 140 kmh i prestade tresti, ali većinom trese.
 
Član
Pa ne mogu ti reci bas sa 100% sigurnosti ali sve mi ukazuje na to, mijenjao sam zamajac na 2 auta na kojima se osjecalo udaranje na papucici kvacila, zamjenom zamajca udaranje papucice je nestalo
 
Dobro to sa papučicom kvačila, ali sto mi trese ovo u vožnji to mi je cudno skroz, a cim izbacim iz brzine prestane, a tako isto zna samo nekad ali nekad prestati samo od sebe, uglavnom u prvom postu sam sve opisao jbg.
 
Ma nije problem u tome sto je zamajac, vec je problem sto nisam znao do cega je. Sutra onda radim to. Hvala vam na savjetima. :)
 
Član
mogu i poluosovine biti
+1 jer sam imao isti problem na lybri, kod mene je bio problem u krstovima i šoljama poluosovine, čim počneš da ubrzavaš ili opteretiš auto počne da se trese kao da su gume krive. Stavio obje nove i problem nestao, najpovoljnije nove možeš kupiti u BG, jeftinije nego polovne kod nas (bar za lybru).
 
Super Moderator
+1 jer sam imao isti problem na lybri, kod mene je bio problem u krstovima i šoljama poluosovine, čim počneš da ubrzavaš ili opteretiš auto počne da se trese kao da su gume krive. Stavio obje nove i problem nestao, najpovoljnije nove možeš kupiti u BG, jeftinije nego polovne kod nas (bar za lybru).

sta si mjenjo samo krst ili i solje?
 
Član
sta si mjenjo samo krst ili i solje?
Mjenjao i krst i šolje. U setu dođe dio poluosovine što jedan kraj ide u diferencijal a na drugom je šolja, krst, mandžetna, mast i šelne (dobiješ sve što treba za postavljanje). Ležajevi na krstovima su malo drugačije riješeni od ovih fabričkih i mislim da će biti i bolji.
Ja sam prošle godine kupio i lijevu i desnu i nemam više problema sa tim. Cijena nove je oko 85e po komadu što je jeftino jer za polovne svi traže oko 100e a to je svakako mana na pa je glupo kupovati polovno jer je svaka prilično potrošena.
 
Evo da napisem do cega je bilo. Auto je postepeno rastavljeno. Prvi na redu su bili diskovi koji su bili krivi i u veoma lošem stanju, poslije obrade na tokarskom stroju izgledaju bolje nego novi :D
Haha
Posle na red su dosle poluosovinue, prvo je izvadjena desna i pregledana detaljno, ima packi ba se i ali zanemarljivih. Posle toga lijeva je dosla na red, odmah se uočilo ostenje ba unutarnjoj strani, tj strana koja ulazi u njemac. Bila je veoma oštećenja na mjestima gdje dolaze kuglice ili kako se vec zove ( valjda unutarnji kinetički)
Promijenjena je i sve je sklopljeno posle. Posle probne voznje je sve uredi i kvar je otklonjen. Tako da je kvar vipu toj poluosovinu tj njenom unutarnjem dijelu. Zamajac nije pregledan iz razloga sto prvo treba krenuti od najjednostavnijeg problema. Da slucajno nije bio kvar u poluosovini onda bi se tek islo na zamjenu zamajaca.
Pozdrav :)
 
Top