mercedes 190e problem

mercedes 190e problem

Član
ovako imam problema sa mercedesom 2.0 120ks ajnspric...prvo je isao dobro do 4000 obrtaja a onda je gubio vucu...pa je poceo trokirati nije htjeo gasa nikako...promjenio sam mu ajspric pumpu stavio sam novu,,,opet isto,,jedan kabal nije valjao od svjecica i njega promjenem i danas kupim svjecice po katalogu orginal za mog mercedesa opet ista prica nece da ide nikako jedva se vuce po cesti...ne znam sta da vise radim ima li ko da je imao slican problem :icon_question: :icon_sad:
 
Član
zavisi jesi stavio novu ili polovnu pumpu, ja sam tetku stavljao na istog tog mercedesa novu pumpu i rika je bila za 5 mjeseci, takodje filter treba promijenuti i obavezno stelanje k-jetronica ali samo kod nekog ko zna i ima instrument za %CO-a.
 
Član
ajnspric pumpa je postavljena prije 10 dana..novu narucio u auto dijelovima po kodu sa orginalne...a nisam mjenjao filter a i to cu pokusati...a merca kad ujutru upalis guzva cestu pod sobom al opet nece preko 4000 obrtaja i kad se zagrije pocne trzati :icon_sad:
 
Član
nema dovoljno goriva, k-jetronic je jako osjetljiv na to, ili filter goriva zacepljen ili ta nova pumpa nema dovoljno pritiska, sto me nebi cudilo jer sam dobivao takvih pumpi novih nikad otpakovanih pa skart roba bude. Zato ja postavim provjerim pritisak i tek onda sve dalje, takodje kad zamijenis filter nebi skodilo pregledanje k-jetronica ali opet ponavljam mora biti neko ko zna i ima instrument za %CO-a.
 
Član
prije nego sto sam novu narucio pumpu majstor je svoje 3 pumpe postavio i na svakoj isto se desavalo nemoguce da sve tri nisuu ispravne i ova moja nova :icon_sad: sutra filter kupujem novi pa cemo vidjeti :icon_mad:
 
Sahman_Turbe je napisao(la):
prije nego sto sam novu narucio pumpu majstor je svoje 3 pumpe postavio i na svakoj isto se desavalo nemoguce da sve tri nisuu ispravne i ova moja nova :icon_sad: sutra filter kupujem novi pa cemo vidjeti :icon_mad:

pa onda nije do pumpe, problem je u necem drugom.. jesi mjerio koliki ti je pritisak pumpe... to uradi i dobices mnoge odgovore ;)
 
Član
Prvo filter zamijeniti, onda izmjeriti pritisak kod k-glave koliki je, ako je sve ok onda stelanje k-jetronica ali prije toga, onda naravno pregledati kapu, finger, stepen paljenja, kablove svijecice i naravno ako je to sve ok onda pregledanje k-jetronica. To sto ti radi ti moze raditi ako je stepen paljenja prekasno i tu dolazi do trokiranja isto tako pri naglom kretanju iz raskrcsnice moze da zaroni auto pa onda kad se oduzme malo gasa onda primi gas, to sve moze raditi zbog paljenja ako je kasno.
 
Član
ma nemam vise zivaca se zajebavati oko njega poslje prvog maja idem na dijagnostiku pa vidjet cemo sta ce biti..jer patimo se bezveze oko njega dodje mi da ga zapalim :icon_mad:
 
Član
Kazem ti provjeri stepen palčjenja, i vakum ako imas na paljenju dali je ispravan ako ga ima i ako je pukla membrana u njemu to ti sve moze se desavati zbog nje. Svjecice, kablovi, sve to moze praviti taj problem, ali poslije zamjene filtera ako bude to onda prvo kablove i svjecice provjeri i tacku paljenja, ako imavakum na razvodniku obavezno ga pregledati dali je ispravan.
 
Član
kablovi su dobri,svjecice nove po katalogu narucene orginal za mercedesa...a ima vakum na razvodniku samo nismo sigurni gdje ide jer je dosao taj vakum zacepljen neko saraf stavio na crijevo pa smo pokusali ukljuciti negdje...ma sve je njemu ispremjestano ici cu na dijagnostiku pa cemo vidjeti
 
Top