MERCEDES 190 D problem

MERCEDES 190 D problem

Član
pozdrav raja sa foruma,imam pitanje a i naravno problem,vozim mercedes 190 D bio je benzin pa ima skoro 2 god da sam ubacio mootor dizel,ali odtad nemogu gasiti na kljuc,vozio sam majstorima,vakum dobar i kaze majstor ventil za gasenje,odem kupim isto sve,cak i njegov stari ventil ispravan, ja sam sve preprovio vakum cjevcice pospajano vise ne znam sta je,neki mi kazu da je bosch brrava sad moze li mi ko potvrditi jel to to da ganjam brav??

pozdrav
 

rs6

Član
pa vjerovatno da brava na dizelu i benzincu nije ista, jel ima na bosch pumpi elektrodizna na tom motoru ?
 
naravno da nije ista brava na dizelu i benzinu. moras striktno bravu od dizela ubacit i spojit vakum. jer ga vakum gasi. nema elektro ventila na bos pumpi. nego sistem ide sa crijeva od kocionog cilindra za vakum se odvaja malo tanko smedje crijevo i ono ide na bravu kljuca i sa nje na pos pumpu tj ventil. i kad nema vakuma ventil je otvoren na bos pumpi i kad ti okrenes kljuc na nulu vakum se stvara u ventilu i zatvara gorivo. a ako ti je to sve uspostavljeno i spojeno kako treba onda ti je negdje sistem supalj ali bi to osjetio i na kocnici. bila bi prijetno tvrdja nego kad je sve ispravno.
 
Ne moras mijenjati bravu,nadjes el.ventil vakuma i stavis izmedju pumpe i vakumskog sistema.Vakum se spaja na vakumskoj pumpi,znaci nema veze sa vakumom kocnice tj njegovim kablom.Ostalo cu ti preko PP objasnit ako hoces,i ja sam se bakcao time,posto je i moj 124 bio benzinac.
 
Pa ti imas vakum pumpu,da je nemas vraga bi zakocio.Tebi treba vakum ventil,vidi na starim kadetima benzincima sa karbom,oni to imaju.
 
Ne moras mijenjati bravu,nadjes el.ventil vakuma i stavis izmedju pumpe i vakumskog sistema.Vakum se spaja na vakumskoj pumpi,znaci nema veze sa vakumom kocnice tj njegovim kablom.Ostalo cu ti preko PP objasnit ako hoces,i ja sam se bakcao time,posto je i moj 124 bio benzinac.
Ja ne znam zasto covjeka dezinformises kad nisi imao originalnog dizela. Od vakumskog crijeva kocionog cilindra odvaja se smedje crijevo za gasenje. Konicas ti moze potvrdit i ko god ima org dizela.
http://www.peachparts.com/shopforum...-vacuum-restrictors-w124-om603-engine-aaa.jpg

Jedno smedje crijevo na slici. To je za gasenje.
 
Poslednja izmena:
Član
necu da pravim kotlovnicu od auta,a i zvao sam priatelja u lukavcu kao zna rijesiti problem i zna sta je,ili je ampula neka za gasenje ili se negdje cjevcia odvojila jer je citav sistem pod haubom na vakumskoj bazi,vakum je uredu kocnica mekana i koci u mjestu tako da ona ne predstavlja problem
 
Ja ne znam zasto covjeka dezinformises kad nisi imao originalnog dizela. Od vakumskog crijeva kocionog cilindra odvaja se smedje crijevo za gasenje. Konicas ti moze potvrdit i ko god ima org dizela.
http://www.peachparts.com/shopforum...-vacuum-restrictors-w124-om603-engine-aaa.jpg

Jedno smedje crijevo na slici. To je za gasenje.
Imao sam ja orginalnog 190D,ali kao sto vidis (valjda) momak vozi 190E sa ubacenim dizel motorom!;)
Ja sam napisao alternativu orginalnom sistemu gasenja,koja je itekako moguca i sigurna,jer je kod mene i jos kod par kolega radila godinama.Znas li koliko kosta kompletan orginalni sistem za gasenje?! Ja vjerujem da nije bas jeftin ;) Tako da je ovo sasvim sto sam napisao sasvim uredu i radi korektno.
 
Ja nisam Reko da ne funkcionise. Samo ti kzm da treba odradit kako treba i nije skupo. I shvatio Sam sta covjek ima i sta hoce. I nisam glup da mi migas kako si ti pametniji. Ja Sam nap originalno rjesenje.
 
Razumijem sta mi govoris,ali on izgleda nema nista od sistema za gasenje zbog toga sto je to auto bilo benzin,tako da je ovo odlicna stvar.To sam radio u saradnji sa autoelektricarom(Budo,Zavidovicani znaju ko je on ;) ) tj bivsim vlasnikom koji je mijenjao motor u mom w124 i da to nije po PS-u on to sigurno ne bi predlozio :)
 
Pa fraeru sta ti citas??? Ja Sam Reko sta hvali. Posto ima vakumski sistem za kocnicu onda odatle uzme vakum Koji odvede na bravu koja ima zracni ventil i sa brave vodi na ventil za gasenje na bos Pumpi. Tako je na originalu i tako i on treba da odradi. A ne ventile sa ves masine sa kombinacijom struje i pravis sebi nesigurno auto i cirkusa se igrat. Ako ne znas kako ide original Nemoj dezinformisat.
 
Frajeru,brava od benzinca nema zracni ventil,jesi mi informisan nema sta...
Edit: Ako hoce po PS-u nek trazi dizela i nek skida sve sto je potrebno,druge mu nema...
 
Top