mercedes 123 200 D

mercedes 123 200 D

Beton je auto,mad se nigfje ne vidi u cjelini.
A sad dalje...motor je katastrofa,cijena???????
Bojim se da će vječno da bude tvoj
 
Član
Ja imam w123 240D 1982 godina... uradio sam generalnu na motoru sredio podvozje opruge itd... svježe lakirna, presvukao sam unutrašnjost u orginal mercedesovu tkaninu, jeeeedva našao tablu da nije ispucala dao sam bruka para za nju! i još mnogo malih sitnica tipa kedera za šiber koji kšta 120 eura ili kedera vrata ili orginalnog amortizera gasa i tako tih sitnica koje se naručuju iz njemačke da se održi u orginalnom stanju! govorim za vas što serete na cijenu! neki dan mi je nuđeno 5 milja eura i odbio sam! zašto? Zato što sam ja uložio u nju 5500 - 6000 maraka a auto je u kući 20 godina uskoro će bit old timer i ako treba da se neko kurči s njom onda ću to biti ja! ovo auto nema cijene i kad ti vlasnik kaže cifru to samo znači ćao smrtniče moja je jer naravno što vrijeme odmiče to auto može samo vrijedit više a nikako manje :icon_smile: a tebi jarane savijet radiš ok ali riješi se neorginalnih stvari na njemu jer ga to je svetogrđe

i da stižu mi american bumperi hehee
 
Član
George je napisao(la):
Ja imam w123 240D 1982 godina... uradio sam generalnu na motoru sredio podvozje opruge itd... svježe lakirna, presvukao sam unutrašnjost u orginal mercedesovu tkaninu, jeeeedva našao tablu da nije ispucala dao sam bruka para za nju! i još mnogo malih sitnica tipa kedera za šiber koji kšta 120 eura ili kedera vrata ili orginalnog amortizera gasa i tako tih sitnica koje se naručuju iz njemačke da se održi u orginalnom stanju! govorim za vas što serete na cijenu! neki dan mi je nuđeno 5 milja eura i odbio sam! zašto? Zato što sam ja uložio u nju 5500 - 6000 maraka a auto je u kući 20 godina uskoro će bit old timer i ako treba da se neko kurči s njom onda ću to biti ja! ovo auto nema cijene i kad ti vlasnik kaže cifru to samo znači ćao smrtniče moja je jer naravno što vrijeme odmiče to auto može samo vrijedit više a nikako manje :icon_smile:

i da stižu mi american bumperi hehee


Ma razumijem ja tebe sve. Ja znam sta znaci imati dugo auto u obitelji vežeš se za njega nenormalno. Ali udario me je čovjek ne mojom krivicom i morao sam ga prodat mal mi suze nisu krenile kad su ga odvezli. Plus je stanje bilo srednja zalost ali opet.............
Ali i ovo je Bosna tako da...Ovdje se samo moze kurcit sa novom meckom ili bmw sve ostalo je palo kur** za uši ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
George je napisao(la):
Ja imam w123 240D 1982 godina... uradio sam generalnu na motoru sredio podvozje opruge itd... svježe lakirna, presvukao sam unutrašnjost u orginal mercedesovu tkaninu, jeeeedva našao tablu da nije ispucala dao sam bruka para za nju! i još mnogo malih sitnica tipa kedera za šiber koji kšta 120 eura ili kedera vrata ili orginalnog amortizera gasa i tako tih sitnica koje se naručuju iz njemačke da se održi u orginalnom stanju! govorim za vas što serete na cijenu! neki dan mi je nuđeno 5 milja eura i odbio sam! zašto? Zato što sam ja uložio u nju 5500 - 6000 maraka a auto je u kući 20 godina uskoro će bit old timer i ako treba da se neko kurči s njom onda ću to biti ja! ovo auto nema cijene i kad ti vlasnik kaže cifru to samo znači ćao smrtniče moja je jer naravno što vrijeme odmiče to auto može samo vrijedit više a nikako manje :icon_smile:

i da stižu mi american bumperi hehee


Ma razumijem ja tebe sve. Ja znam sta znaci imati dugo auto u obitelji vežeš se za njega nenormalno. Ali udario me je čovjek ne mojom krivicom i morao sam ga prodat mal mi suze nisu krenile kad su ga odvezli. Plus je stanje bilo srednja zalost ali opet.............
Ali i ovo je Bosna tako da...Ovdje se samo moze kurcit sa novom meckom ili bmw sve ostalo je palo kur** za uši ;)
Griješiš jarane barem ovdije kod nas u hercegovini nije taj slučaj, ja kad svoju parkiram pred kafic uvijek barem 5-6 klipana izađe da je pogleda jer ih stvarno malo u odličnom stanju i dosta su na cijeni, a kad kad je nešto na cijeni onda nije palo kur** za uši ;)
 
Član
Da je coupe benzinčina pa da se bubne cifra, ok. Al za "kenju" sa 4 vrata, sorry ali dozovite se pameti;)
 
Administrator
Mislim da nema potrebe ni za vrijedjanjem niti necim drugim. Covjek ima svoju cijenu pa njegova nafaka hoce li prodati sad ili za godinu ne bitno. Komentarisite auto, a ne cijenu.
 

rs6

Član
sve procjenitelji :)

drugar auto je besprijekorno, ali kao sto neko rece, rijesi se neorginalnih stvari ;)
 
Član
u bugojnu na otpadu bila 2 ista ovakva mercedesa, isti motori
mene dopalo da ih rastavljam, fkt nisam mogao vjerovati u kojem se stanju nalaze, nije bilo uopste jasno zasto su na otpadu. Prvo sto me dojmilo je chrom po autu, evo recimo retrovizori, toliko staro a perfektno izgleda, vidim i kod tebe ista situacija
onda limarija, u stvarno zavidnom stanju. Mislim da ovim autima treba malo paznje i mogu dugo da opstanu. Auta koja imaju dusu definitivno. Malo su bezveze ove diode, a ostalo je 5;)
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Mislim da nema potrebe ni za vrijedjanjem niti necim drugim. Covjek ima svoju cijenu pa njegova nafaka hoce li prodati sad ili za godinu ne bitno. Komentarisite auto, a ne cijenu.
;)



Ja stavim auto da vidite kako auto staro 30 godina moze biti lijepo ocuvano,a vi se poceli ovde svadjati
Zvacu vam :murija: hahah
Ko nije vozio w123 liniju bez obzira na motor,dali limuzinu ili coupe,ne zna sta je auto staro 30 godina,s jedne strane udobno,a sa druge nevjerovatno jeftino za odrzavati.Odnosno nema odrzavanja,samo sipas i vozis...Ovako ocuvan primjer je veoma rijedak,vidio sam ih jos par,ali u Hercegovini,jer ljudi ovde bas paze i vole w123!
 
Član
kod mene je 83 godina 240d sa tvornickom klimom auto je ziva kenja na cesti ali zato milijun okrene bez da haubu otvoris... Doduse stari je proslih godina malo zapustio ali uskoro se vraca u sve u prvobitno stanje mehanike i svega pa je uslikam da se vidi. Uglavnom to auto nevolim jer neodgovara mom stilu voznje ali kad mi bude 60 godina mislim da cu zadnje naftne rezerve svijeta crpiti sa starim BMW i jos starijom Mercedes Kenjom..
A to ko misli da je kurcenje vozati novo auto.... kod nas u ljubuskom npr sve tajkuni voze minike, neke stare sl- ove i bmw starije od 80 godista.... tako toliko o tome koga danas briga to novo auto koje svaka baba kupi... A stare krame u top stanju... to jednostavno treba voljeti
 
Član
Sve pohvale za auto ;), Mercedes nikad ne može biti star.
Ove alu. felge nisu loše ali preporučio bi ti tzv. Barokice, to je idealna felga za ovaj model Mercedesa. Cijena je ok, trebalo bi pogledati na internetu cijene ovakvih automobila.
 
Član
w123 je san snova
sto se tice tvog,meni se ne svidja samo onaj karbon...
w123 je chrom ili drvo,eventualno koza
kakav je ovaj 200d?
moze li se boriti sa ovim novijim autima...?
mislim,je li k'o kamion na putu ili ima imalo zivosti?
 
Član
Extra primjerak, im'o rođak ovakog, lijeno do bola, ali ploviš u njemu kad krene;)

nego Armine, imali ijedno autu u Bugojnu da ga ti nisi rastavio, a kad na otpad nikad te nema:D
 
Član
ljuboje je napisao(la):
w123 je san snova
sto se tice tvog,meni se ne svidja samo onaj karbon...
w123 je chrom ili drvo,eventualno koza
kakav je ovaj 200d?
moze li se boriti sa ovim novijim autima...?
mislim,je li k'o kamion na putu ili ima imalo zivosti?
123 mi je prvo auto,a vjerovatno i jedino,mozda samo uzmem ljepsu verziju 230 coupe...Ne bolujem od konja i kubikaze,niti ljepljenje kazaljke sto vise na desnu stranu,tako da uzivam u voznji.Spor jeste,za one koji iz nekog novijeg auta sjednu u moje pa voze :) Uglavnom me preticu,ali se zato obavezno okrecu ;)

carbon mnogo ljepse stoji uzivo,jer ovo nisu folije,nego prava karbon vlakna...
 
Top