Mehanicar(a.k.a. majstor) za Francuska vozila?

Mehanicar(a.k.a. majstor) za Francuska vozila?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da li postoji?
Osim servisa, koji usput nisu bas preveliki znalci za cijenu koju naplacuju, u sta sam se uvjerio...
Trazim majstora koji se specijalizirao, pošto su Francuzi, kako da kažem, posebni... :D
Prvenstveno mislim na PSA-Pug/Citro...

Nesto mi lupka u zadnjem trapu, neki lezaj, a cuo sam da ga je zeznuto promijeniti, pa bi zelio da mi to neko radi ko ima iskustva sa francuskim trapovima. :p
 
Član
Ja bi ti preporucio Nermina (imenjaka) u Blazuju tj na kraju mostarskog raskrsca...
ako ti trebaju upute javni se na pm
 
Član
Servis 206, ides prema Ilidzi, iza pumpe Braca Mujic, drugo skretanje desno i nemas odatle jos nekih 200 metara do servisa. Likovi super rade i nisu skupi, odvedi im auto samo da ti pogledaju, mozda je i neka glupost. Ako je lezaj, to je garant jedan od cetiri lezaja sa straznje torzione osovine, nadam se da ti je skoro prolupao, a da ne vozas tako vec neko vrijeme. Jer ako ode i ti vozis dugo, izjede i osovinu na kojoj stoji, tad je popravka malo skuplja. Ja sam to mjenjao na svom Saxu, cim sam ga uzeo. A moze biti samo da ti lupa antiroll stabilizator, koji se nalazi u straznjoj torziji. To bi ti bila najpovoljnija varijanta, jer se zamjeni za 10 minuta i jeftin je :icon_biggrin:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Servis 206, ides prema Ilidzi, iza pumpe Braca Mujic, drugo skretanje desno i nemas odatle jos nekih 200 metara do servisa. Likovi super rade i nisu skupi, odvedi im auto samo da ti pogledaju, mozda je i neka glupost. Ako je lezaj, to je garant jedan od cetiri lezaja sa straznje torzione osovine, nadam se da ti je skoro prolupao, a da ne vozas tako vec neko vrijeme. Jer ako ode i ti vozis dugo, izjede i osovinu na kojoj stoji, tad je popravka malo skuplja. Ja sam to mjenjao na svom Saxu, cim sam ga uzeo. A moze biti samo da ti lupa antiroll stabilizator, koji se nalazi u straznjoj torziji. To bi ti bila najpovoljnija varijanta, jer se zamjeni za 10 minuta i jeftin je :icon_biggrin:

Ok hvala puno :)
Otici cu obavezno!
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
zar nije najlakse otic u citroenov servis...ovlasteni...
Uci, citaj... Prve rijeci na pravilniku foruma....

Da li postoji?
Osim servisa, koji usput nisu bas preveliki znalci za cijenu koju naplacuju, u sta sam se uvjerio...
Trazim majstora koji se specijalizirao, pošto su Francuzi, kako da kažem, posebni... :D
 
Član
procito sam ja to...al zasto izbjegavas...jbg, ako vozas francuza, onda placaj i servis...a znaju oni sve sto treba...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
procito sam ja to...al zasto izbjegavas...jbg, ako vozas francuza, onda placaj i servis...a znaju oni sve sto treba...
To uopste nije tako. Znaju oni: promijeniti ulje, filter, zupcasti, filter klime, disk plocice, amortizer, al daj im nesto zahtjevno, sto iziskuje razmisljanje i iskustvo, ma prosto nemaju pojma... Ustvari kod njih se sve svodi na kupovinu novog dijela i zamjenu pomenutog, ma koliko to bilo skupo. A jeste li vi vidili likove koji rade u servisima, majstore, pa to su obicni sljakeri, sta ce mi on znat, nema mozga da rijesi krizaljku a ne da meni rijesi neki elektromehanicki problem...
I zato necu da dizem Citroenov servis u Sarajevu na visi nivo...
Dosao sam sa problemom, uzeli su mi 50km za 30min, a nisu popravili problem...
Vec je bila ona:"drzi vodu dok majstori odu"
Ja dosao kuci, isti problem... Rekao sam, necu da imam ikakve veze sa njima vise...
 
Član
Ovo sto pokle govori je, od servisa do servisa, vise manje istina. Imas u svakom jednog-dvojicu-eventualno trojicu koji znaju gdje i pticijeg mlijeka naci, a ostali....
 
Član
[offtopic]
gdje si nasao ovaj avatar, vidim dosta ljudi sa foruma ima slicne
[\offtopic]
:)
 
Član
trizex je napisao(la):
Ovo sto pokle govori je, od servisa do servisa, vise manje istina. Imas u svakom jednog-dvojicu-eventualno trojicu koji znaju gdje i pticijeg mlijeka naci, a ostali....
ma djavla trojicu, trojica ih i ima u servisu samo.
jedan je elektricar(radi sa dijagnostikom) a ostali obicni sljakeri koji skidaju i postavljaju dijelove.

draze mi je otici kod nekog majstora koji radi dugo vremena, vidjet mu kucu od 4sprata, pa znas na cemu je stvorio, nije mogao na supljiranju stvoriti....
 
Član
vala u Pavicu u Tuzli nisu bas samo trojica...ima dobar broj radnika, a vjerujem i nekih koji su strucniji malo...
ne zelim se raspravljat, ja jos nisam imo problema s citroenom, tako da ne znam kakvi su pri otklanjanju kvara...tebi sretno...
 
a sta je sa peugeotovim ovlastenim servisima kakvi su tamo majstori trebao bih uraditi dijagnostikubda mi provjere rad motora dali su tacni tamo svi parametri tj. kako treba da budu...
 
Član
Dijagnostika ne bi trebala biti problem, nadje tvoj model auta, utakne konektor i ostalo radi racunar.

Faya_M5 ovi u Sarajevu u Citroenovom servisu i ne znaju previse. Npr. ovaj problem koji ima pokle, kazu da su tu reparaciju zadnjeg ovjesa radili samo jednom i pravo se namucili - eto koliko iskustva imaju. S druge strane, ovaj 206 servis uradi oko 500 tih reparacija svake godine. Da ne govorimo to sto oni u Citroen servisu ama bas nista nemaju na stanju, i one neke male gluposti od par KM, moras narucivati pa cekati sedmicu da stignu. Glupo, dok odes u ove neke neovlastene servise i prodavnice i daju ti dio odmah. Da ne govorim o cijenama, npr. u ovlastenom Citroen servisu reparacija straznjeg mosta za Saxa je oko 1300 KM, ovi u 206 to rade za 350 KM. Pa ti racunaj gdje ti je isplatnije, s tim sto bi ja vise vjerovao ovim u 206, jer imaju xxx puta vise iskustva...
 
Član
ma dobro...ja moram jos ic na ove redovne zbog garancije...a to ne znam vala za ovjes, more bit svasta...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top