megane II-pumpica za tecnost vjetrobranskog stakla

megane II-pumpica za tecnost vjetrobranskog stakla

Član
auto je megane II grandtour 2004 g.otisla mi pumpica za špricanje vode na šajbu,i na boardu pisalo na njemacki da jedna šprica neradi i svjetlila SERVICE lampica,kupio drugu zamjensku 30 km novu,i ubacio i nije vise nista izbacivalo na boardu,odem na dijagnostiku reko da mi provjeri greske i to pobrise i bilo da je pumpa otisla,i tada isto nisat nije izbacivalo na boardu,danas upalim auto kad opet isto pise i svijetli SERVICE a pumpica radi,neznam jel zbog toga sto je nova zamjenska ili sta bi moglo biti,u medjuvremenu sam staru popravio naisao sam na jedan diy u vezi valjcica da se malo odreze gumica i radi sve ok,neznam sad dal da stavljam staru ili idem opet na dijagnostiku,sorry na duzem textu pokusavam sto bolje objasniti s nadom da ce neko pomoci
icon_rolleyes.gif
 
Član
ovako,posto niko nije pisao zavrsicu temu,naime stvar je u tome da je "moj njemacki" nikakav,na boardu je pisalo "EINSPRITZEN UBEPRUFEN" te lampica "SERVICE"-sto na naskom znaci "provjeriti ubrizgavanje",zatim sam na jednom njemackom forumu nasao x temi o tome i ispostavlja se u vecini slucajeva (kao kod mene) da je neki od grijaca ili relej grijaca,sad tragam za reno clip dijagnostikom da bi tacno utvrdio sta bi moglo biti,i za majstorom koji ima alat za skidanje slomljenih grijaca (u slucaju da bi pri odvrtanju koji se slomio pa da mi posle prica mora glava,dihtung,ovo,ono...)tako ako se slomi kod njega neka odma i vadi ali samo sa alatom za to,neznam koliko je tacan metod ispitivanja grijaca sa zicom i spajanjem na akum.svakog grijaca posebno,jer grijac nije on-off sistem znaci moze da malo i zataji a svejedno bi "varnicilo" kad bi pipko sa zicom,kad popravim napisat cu sta je i kako je pa neka stoji tema za nekoga tko bude trazio sta ovakvo,
 
Član
Koji motor 1.9 ili 1.5 dCi?
Kod 1.9 zna u dosta slučajeva izbaciti tu grešku na tabli kao kod tebe i uglavnom budu grijači u pitanju (iako auto savršeno pali)
A grijače slobodno ispitaj kao što si napisao.
Moguće je i zaprljan EGR , dok sam sistem ubrizgavanja na 1.9 je jako dobar (pumpa i dizne) tako da sa tim uglavnom nema problema.
A ako je 1.5 dCi u pitanju , onda ta greška nije nikako dobra , jer je uglavnom u pitanju greška na samom ubrizgavanju (pumpa , dizne)
Uglavno prvo kopčanje na CLIP , jer ovako je samo gatanje.

A vezano za onaj prvi post , Renaulti ne izbacuju grešku kad se pokvari pumpica za pranje šajbe , tako da je svejedno koja je pumpica...
 
Top