Megane 2 struja

Megane 2 struja

Član
Pozz
nedavno mi je kvacilo propalo na renault meganu II 2004. Auto je zatrzalo i ugasilo se, od tada ne daje nikakve znakove zivota, ni kontakt ni lampice, nista...
je li itko imao slican problem ili nesto da zna otprilike
Hvala!
 
Prvo i osnovno, ako auto nema nikakve znake zivota tj. ako je totalno mrtav treba provjeriti akumulator jer on je u 99% slucajeva uzrocnik problema, pogotovo jer je zima i minusi pa je nerijetko da crkne.. ako zamjena akumulatora ne pomogne, onda goni auto elekticaru jer u tom slucaju je ozbiljniji problem ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Prvo i osnovno, ako auto nema nikakve znake zivota tj. ako je totalno mrtav treba provjeriti akumulator jer on je u 99% slucajeva uzrocnik problema, pogotovo jer je zima i minusi pa je nerijetko da crkne.. ako zamjena akumulatora ne pomogne, onda goni auto elekticaru jer u tom slucaju je ozbiljniji problem ;)

akumulator je skoro nov, ubacivan je drugi, al nista. Jedino sto radi je sijalica od start-stop dugmeta koja svijetli...
 
Član
Prvo pogledaj onaj osigurač na plus klemi što spaja ona 2 kabla jeli sve OK , da li je spojen i da nije izgorio.
Ako je on OK , pregledaj osigurače što ti se nalaze ispod akumulatora , ako je sve i tu OK , onda ti čitač ne očitava ključ karticu.
 
Član
djordjep je napisao(la):
Prvo pogledaj onaj osigurač na plus klemi što spaja ona 2 kabla jeli sve OK , da li je spojen i da nije izgorio.
Ako je on OK , pregledaj osigurače što ti se nalaze ispod akumulatora , ako je sve i tu OK , onda ti čitač ne očitava ključ karticu.

aha, hvala na savjetu, osiguraci su ok, nekako mi izgleda da je kartica ili citac kartice, ali nezz zasto onda mi ne radi ni svjetlo u kabini :icon_question: a mogu otkljucat karticom
:icon_question:
cudna je ta struja u francuza
 
Top